Çözüldü Bilgisayarım 20-30 dk bir kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhaba arkadaşlari yine kapanabilir kısa keseceğim. Oyun vs açmadığım halde PC'yi zorlamıyorum ama kapanıyor direkt kapanıyor, mavi ekran vs vermeden fanlar vs her şey duruyor sadece RAM'in RGB'leri yanıyor, sorunu nasıl tespit edebilirim? PC'yi toplayalı 3 hafta falan oldu.
Ve PC kapanınca RAM'in ışıkları kapanmıyor. PC'nin sıcaklıkları gayet normal anormal bir durum yok ve son zamanlarda git gide sıklaştı 10-15 dk ya düştü.
Sistem.
R5 2600.
RX 5600 XT.
Gigabyte B450M S2H.
Adata XPG Spectrix D41G 8 GB 3200 MHz RAM.
Power:PowerBoost 500W Quark ATX Serisi Güç Kaynağı

1596967620567.png

Çözüm
O halde farkli bir guc kaynağıyla deneyin bakalım kapanacak mı degilse farklı bir sorun var demek.

Sorunu çözdüm hepinize teşekkür ediyorum öncelikle ilginiz için. Arkadaşlar sorun ekran kartı besleme kablosundaymış, ben besleme kablosunu siyah bant ile bantlamıştım renkli olduğu kablo yani daha hoş görünsün diye bandı çözüp kabloyu biraz gevşettim düzeldi 1 saattir kapanmıyor galiba kısadevre yapıyordu.
Elinizde farklı bir PSU var ise onla deneyin yoksa tanıdık güvenilir bir bilgisayarcıya gidin farklı PSU illahaki vardır ellerinde bizzat kendim çalıştım. Farklı PSU ile denetin.

O halde farkli bir guc kaynağıyla deneyin bakalım kapanacak mı degilse farklı bir sorun var demek.

Sorunu çözdüm hepinize teşekkür ediyorum öncelikle ilginiz için. Arkadaşlar sorun ekran kartı besleme kablosundaymış, ben besleme kablosunu siyah bant ile bantlamıştım renkli olduğu kablo yani daha hoş görünsün diye bandı çözüp kabloyu biraz gevşettim düzeldi 1 saattir kapanmıyor galiba kısadevre yapıyordu.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı