Çözüldü Bilgisayarım Battlefield V Oynarken Kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Victoria Louise

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 (Zalman Optima II Soğutucu) / Ekran Kartı: XFX MERC RX 6750 XT / Bellek: 4x8 32 GB DDR4 2866 MHz / Güç Kaynağı: 850W MSI MPG A850GF / Anakart: ASUS ROG STRIX B350-F / Kasa: Sharkoon TG5 / Klavye: Akko 3098 Neon Creamy Yellow Switch / Fare: Glorious Model D Wireless / Kulaklık: Sennheiser HD560S + Boya M1DM Mikrofon / Monitör: LG GN650B
Meslek
Çevirmen
Profil Kapağı
1525871261
Bilgisayarım Battlefield V oynarken hiçbir hata ya da uyarı vermeden kapanıyor. Önceden siyah ekran gibi hatalar alıyordum, bu yüzden stabil bulduğum 19.7.5 sürücülerine geri döndüm fakat son günlerde de bu sorun karşıma çıktı. Shadow of the Tomb Raider, Control, Assassin's Creed Odyssey gibi oyunlarda bu problemi yaşamıyorum.

Sistem özelliklerim:
ASUS TUF RX 5700 8G
AMD Ryzen 3600
ASUS B450 Dragon Anakart
ADATA XPG 3000 MHz RAM
Corsair VS650 PSU
1 TB HDD / 480 GB SSD

Çözüm
Nedir bu 5700 XT çilesi yahu. Daha önceki kartım MSI Mech modeliydi. Şimdiki de Sapphire SE modeli. Az evvel yine oyundan atıldım ekran karartılmak suretiyle. Umarım 19.9.2 versiyonu işimi çözer.
Bendeki sorun da oyundan atılma sorunuydu zaten. DDU ile güncel sürücülerinizi temizleyip 19.9.2 versiyonu kurun büyük ihtimal çözülecektir.
19.9.2'ye geçtim, hafıza ayarını da yaptım. İkisinden biri ya da ikisi beraber BFV için tüm sorunlarımı çözdü, diğer oyunları henüz denemedim.

19.9.2'ye geçtim, hafıza ayarını da yaptım. İkisinden biri ya da ikisi beraber BFV için tüm sorunlarımı çözdü, diğer oyunları henüz denemedim.
Siz ne olur ne olmaz bellek sıcaklıklarına da bakın. Youtube'da bir arkadaş bellek sıcaklığından dolayı kartı İncehesap'a göndermiş. Geri aldığında sıcaklık sorununu çözmüşler. Termal pedle vs hallediyorlar sanırım. Duruma göre aldığınız yere yollarsınız veya başka bir modelle değişim yaparsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı