Bilgisayarım oyun oynarken kapanıyor

Alkadrat

Zeptopat
Bilgisayarım oyun oynarken kapanıyor, fazla yük bindiren oyunlarda değiller. İşlemci sıcaklığı 85'in ekran kartının sıcaklığı 65'in üstüne çıkmıyor. Anakartım H55, İşlemcim i5-650, 4 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım oyun oynarken kapanıyor, fazla yük bindiren oyunlarda değiller. İşlemci sıcaklığı 85'in ekran kartının sıcaklığı 65'in üstüne çıkmıyor. Anakartım H55, işlemcim i5-650, 4 GB RAM.

Öncelikle işlemci sıcaklığınız yüksek, ve işlemci kendini zorluyor, size önerim termal macunu yenileyip yeni bir soğutucu almanız.

Bilgisayarım oyun oynarken kapanıyor, fazla yük bindiren oyunlarda değiller. İşlemci sıcaklığı 85'in ekran kartının sıcaklığı 65'in üstüne çıkmıyor. Anakartım H55, İşlemcim i5-650, 4 GB RAM.
PSU kaç watt?

İşlemci sıcaklığı çok fazla belki ondan kapanıyor bir de PSU yetmiyor veya arızalı olabilir.

Bazı kaynaklarda işlemci için tavsiye edilen maksimum sıcaklık değerinin 72 derece olduğundan söz edilmiş. İşlemci sıcaklık değerini düşürmeye uğraşın.

Termal macun değişimi yapın ve daha kaliteli bir soğutucu veya daha iyi hava akışı olan bir kasaya geçmeye çalışın.

Bazı kaynaklarda işlemci için tavsiye edilen maksimum sıcaklık değerinin 72 derece olduğundan söz edilmiş. İşlemci sıcaklık değerini düşürmeye uğraşın.

Termal macun değişimi yapın ve daha kaliteli bir soğutucu veya daha iyi hava akışı olan bir kasaya geçmeye çalışın.
Hocam işlemci kendini sıcaklık fazla olduğu için zorluyor,belkide PSU yetersiz,arkadaş bize sistem bilgilerinin hepsini söylerse enazından PSU yeterli olup olmadığını anlarız.

Yeni konular

Geri
Yukarı