Bilgisayarım çip değişimi sonrası performans kaybetti

Deneyimli yakup

Decapat
Bilgisayarım açılınca gürültü çıkarıyordu, ben de tamire götürdüm. Adam bir çipinin yanmış olduğunu söyledi ve değiştirdi. Değişim için 250 TL para aldı. Eve geldiğimde PC'yi açtım ve 1-2 oyun oynayayım dedim. Gördüğüme inanamadım bilgisayar slither.io'da bile kasmaya ve aniden ısınmaya başladı. Sizce nedeni nedir? Önceden Zula, Minecraft, CS:GO, TWD tarzı oyunları 50-60 FPS oynatıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bakmadım nerden bakılıyor bilmiyorum.
Bilgisayar'a sağ mouse ile tıklayıp ''Yönet'' olacak onu seçeceksin, Aygıt Yöneticisi'mi ne olacaktı oradan ekran bileşenini kontrol edeceksin, Windows Temel Görüntü Bağdaştırıcısı'mı yoksa değil mi diye. (Windows bir sistemde olsam daha detaylı anlatabilirdim)

Bilgisayar'a sağ mouse ile tıklayıp ''Yönet'' olacak onu seçeceksin, Aygıt Yöneticisi'mi ne olacaktı oradan ekran bileşenini kontrol edeceksin, Windows Temel Görüntü Bağdaştırıcısı'mı yoksa değil mi diye. (Windows bir sistemde olsam daha detaylı anlatabilirdim)
aygıt yöneticisine girdim ama nerden bakacağım görüntü bağdaştırıcısına

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı