I5-8300h sistemde işlemci değişimi sonrası performans kaybı

a3yldz

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Dell G13 3579 modelli laptopum bozulmuştu. Tamire verdim ve işlemcisinde sorun olduğu söylendi. İçinde Intel Core i5-8300h vardı ancak parça bulamadığımız için anakartla uyumlu olan Intel Core i7-9750H işlemci takıldı. Sonrasında format atıldı bilgisayara. Ayrıca PC pili bitik noktasındaydı, onu da devre dışı bırakmışlar.

Bilgisayarı geri aldığımda inanılmaz bir performans kaybı olduğunu gördüm. FIFA 21'i dahi kasarak oynatıyor şu an PC. Sizce bu sorunu nasıl çözerim? Temiz bir Windows formatı yapmalı mıyım sizce?

PC özellikleri:
kalite ve teknoloji ile göze çarpıyor.

İşlemci:
Intel Core i5-8300h

RAM: 16 GB.

ekran ölçüsü: 15.6 inç.

ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, Dell G13 3579 modelli laptopum bozulmuştu. Tamire verdim ve işlemcisinde sorun olduğu söylendi. İçinde Intel Core i5-8300h vardı ancak parça bulamadığımız için anakartla uyumlu olan Intel Core i7-9750H işlemci takıldı. Sonrasında format atıldı bilgisayara. Ayrıca PC pili bitik noktasındaydı, onu da devre dışı bırakmışlar.

Bilgisayarı geri aldığımda inanılmaz bir performans kaybı olduğunu gördüm. FIFA 21'i dahi kasarak oynatıyor şu an PC. Sizce bu sorunu nasıl çözerim? Temiz bir Windows formatı yapmalı mıyım sizce?

PC özellikleri:
kalite ve teknoloji ile göze çarpıyor.

İşlemci:
Intel Core i5-8300h

RAM: 16 GB.

ekran ölçüsü: 15.6 inç.

ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050.
İşlemci yükseltme sonrası performans düşüşü normal değil. Adaptörünüz yeteri kadar güç vermiyor olabilir.

Geri
Yukarı