Çözüldü Bilgisayarım çok fazla RAM kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

omer1852

Centipat
Merhaba arkadaşlar. 4 GB RAM'im var bundan mı kaynaklı bilmiyorum ama örneğin Google choreme açık (2 sekme YouTube ve Google) bilgisayarım %72 RAM kullanıyor çok fazla değil mi? Daha dün format attım arka planda pek bir şey açık değil. Intel grafik ayarları ve AMD'nin ekran kartları için olan programı işlem merkezinde açık acaba o ikisinden mi kaynaklı? Çünkü eskiden böyle olduğunu hatırlamıyorum.

Bu video ile sorunu çözebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM takviyesi hem oyunlarda daha iyi performans almanızı sağlar, hem de sistem RAM kullanımı fazla olduğu zamanlarda donma gibi sorunlarla karşılaşmamış olursunuz.
En iyisi RAM takviyesi olur. Diğer yöntemler RAM kullanımını düşürür ancak geçici çözümden ibaret bence.

Hocam yeni Edge Chromium'a geçmenizi öneririm. Chrome'a göre daha az RAM tüketiminde bulunuyor. Bilgisayarlarda RAM'i en çok tüketen tarayıcılar oluyor genelde. Bende 8GB RAM'li bir laptop kullanmaktayım Edge geçtim ve The Great Suspender eklentisini kurdum. Belli bir süre kullanmadığın sekmeleri uykuya alıp RAM tüketini azaltmakta. Linki burada

Yeni konular

Geri
Yukarı