Bilgisayarım Hacklendi

Aynı şekil bir dosya indirdiyseniz ve dosya kullanılmaz hale geldiyse dosyanın sondaki eklentisini söyleyebilir misiniz? Mesela xxx.abcd gibi.
Hiç hatırlamıyorum ama telefondaki fotoğrafları bilgisayara yüklemiştim hiç bilmediğim bir klasör vardı kısayol şeklinde içinde bana ait olmayan fotoğraflar ve içinde hiç anlayamadığım yazıların olduğu dosyalar vardı
Aynı şekil bir dosya indirdiyseniz ve dosya kullanılmaz hale geldiyse dosyanın sondaki eklentisini söyleyebilir misiniz? Mesela xxx.abcd gibi.
Telefonumdaki fotoğrafları bilgisayara yüklemiştim. Hiç farkına varmadığım bir klasör vardı kısayol şeklinde. İçinde bana ait olmayan fotoğraflar ve anlayamadığım yazıların olduğu dosyalar vardı. Hemen sildim, uyarı şeklinde fidye yazılım mı demişti tam hatırlayamıyorum virüslü olduğunu o zaman anladım
Aynı durumu bende yaşadım. Tüm cocukluk fotoğraflarım gitti. Fotoğraf ve videoları kendine alıp para karşılığı vereceğini söylüyordu sanırım.
Kıskançlık ve hasetlik tedavi gerektiren bir psikolojik rahatsızlık

Son düzenleme:
Teşekkür ederim unutmadığınız için. Evet kayıt oldum. Bir telefon numarası hacklendiğinde bunu nasıl kaldırabiliriz? Neler yapmalıyız?
O zaman da söylediğim gibi öncelikle daha yeni model ve güvenlikli bir modem alırsınız. Telefonun da ağ ayarlarını sıfırlarsınız ilk etapta. Alacağınız yeni modemde kablosuz ağınızda modem yönetim sayfanızın uzaktan erişime kapalı olduğuna emin olun değil ise mutlaka kapatın.

Geçtiğimiz günlerde yeni bir bilgisayar aldım. Eve heyecanla gelip hemen format attım. Driver vs yüklerken Steam'i yükledim Gmail'ime giriş yaptım. Virüs programı kurmadım:( ondan sonra bir program yüklerken bir installer yüklendi. PC kafayı yedi not falan gelmeye başladı. Dedim virüs bulaştı herhalde yeniden format atayım. Tekrardan format attım. D sürücümdeki fotoğraflarıma bakarken fotoğrafları açamadım. Fotoğrafların hepsi. Money biçimine getirilmiş ve hacker yeniden isimlendirip bir de mail adresini eklemiş. Sonra Steam hesabım aklıma geldi ve hemen ona giriş yapmayı denedim. Tahmin ettiğim başıma gelmişti ve hesabımı da çalıp e-posta ve numaramı değiştirmişler. Tekrar geri alamıyorum ve Steam'e ticket atamıyorum. Sonra D sürücüsünde dolaşırken bir baktım hacker not bırakmış: Fıles encryted adlı not dosyasına şunu yazmış; ‘all your data has been locked us. You want to return? -mail adresi-‘

Sizce bundan sonra ne yapmam lazım. Kafam allak bullak oldu. Fotoğraflarım gitti oyunlarım gitti. Yardımınıza ihtiyacım var.
Telefondan fotoğraf ekleyemedim. Dosya boyutu çok büyük diyor.

Yeniden formatla disk ayırma kısmında bütün diskleri sil. Windows'u kur. Hiçbir şey yapmadan kurulum medyasından yeniden boot et. Kur bu bilgisayarı onar kısmına gel. CMD'yi aç sonra bu komudu çalıştır.
Bootrec /fixmbr
Sonra yeniden Windows'a boot et hazır.

Geri
Yukarı