Bilgisayarım modemden IP adresi alamıyor

therock

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar eski bilgisayarımı canlandırmak istedim. Modem biraz uzak olduğu için laptopumda ethernet kablosuyla bağlanıyorum eski bilgisayarımı da formatladım Windows 7 kurdum sürücüleri güncelledim ama ethernetle bir türlü bağlanamıyorum. Yerel ağ bağlantısı geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil hatası alıyorum. Çok uzun araştırdım Windows 7 Pro kurup denedim Windows 10 kurup denedim 3 kere falan formatladım yani yok olmuyor CMD'den netsh komutlarını yaptım hala aynı hata aynı kabloyu ondan söküp diğer PC'ye takınca hemen giriyor bu bir türlü giremiyor. Bu videodakileri ve Microsoft sitesindeki önerileri denedim, lakin olmadı.

yerel ağ bağlantısı geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Sosyal'e hoşgeldiniz.

Bazı ethernet kartları, özellikle eskiyse Router'lar ile anlaşamazlar.

Elle IP yapılandırmayı denediniz mi?

Valla ne yalan söyleyim benim de eski bir bilgisayarımda aynı sorun vardı ne yaptımsa çözüme ulaşamadım en son bilgisayarcıya götürdüm o bile anlamadı.

Çalışmayan sürücünüzün donanım bilgisini paylaşabilir misiniz? Nasıl öğreneceğim derseniz!
Bilgisayarım > Özellikler > Aygıt yöneticisi

Açılan pencere de sıkıntılı olan sürücü üzerine gelip sağ tıklayıp Özellikler sonra Ayrıntılar dan Donanım Kimliklerini seçip bilgi ekranındakilerini bizimle paylaşınız.

Bir de Driverpack yazılımı ile çözüm arayın bakalım ne olacak.

Modeminizin arkasındaki reset tuşuna basılı tutarak modemi sıfırlayın. Daha sonra modem ayarlarınıza girin ve kablosuz ağ ayarlarını (kullanıcı adı ve şifre) istediğiniz şekilde düzenleyin.

Merhabalar. Sosyal'e hoşgeldiniz.

Bazı ethernet kartları, özellikle eskiyse Router'lar ile anlaşamazlar.

Elle IP yapılandırmayı denediniz mi?
elle ip atamayı denedim olmadı

Çalışmayan sürücünüzün donanım bilgisini paylaşabilir misiniz? Nasıl öğreneceğim derseniz!
Bilgisayarım > Özellikler > Aygıt yöneticisi

Açılan pencere de sıkıntılı olan sürücü üzerine gelip sağ tıklayıp Özellikler sonra Ayrıntılar dan Donanım Kimliklerini seçip bilgi ekranındakilerini bizimle paylaşınız.

Bir de Driverpack yazılımı ile çözüm arayın bakalım ne olacak.

Realtek RTL 8139/810x sürücü bilgisi bu driver güncel sürücüde bir sorun görünmüyor ethernet takınca ağ üstündeki çarpı işareti gidip sarı ünleme dönüyor ip sorunu çıkıyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı