Bilgisayarım oyun oynarken kapanıyor

Öncelikle herkese selamlar. Bilgisayarımda 2 hafta öncesine kadar hiçbir zaman böyle bir sorun olmuyordu. Ne zaman ki arkadaşımın tavsiyesi üzerine driverları güncelledim o zaman sorun oldu. Driver Booster programıyla güncelledim.

LOL oynarken oyun başladığı an kapanıyordu. Güç seçeneklerinden işlemci kullanımını %58 yaptıktan sonra LOL'de kapanmaz oldu ama bu seferde CS:GO girdiğimde 2 saatin ardından kapanıyor. Throttle stop programıyla işlemciyi sınadım ve %100 yükte en fazla 58 dereceye çıktı. Ben ısındığı için kapandığını sanıyordum ama hiçbir anormal değer yoktu.

Bu konuda bana yardımcı olursanız gerçekten çok sevineceğim bu sıkıcı malum günlerde böyle bir sorun gerçekten can sıkıyor. Şimdiden teşekkürler.

Edit: İşlemci kullanımını %100 yapıp tekrar test yaptım kapanmadı fakat sıcaklık 80 derece oldu.

Son düzenleme:
Otomatik programlar sorun çıkarabiliyor sistem geri yükleme oluşturulduysa ona dönerek hatanızı düzeltebilirsiniz. Güncelleme ihtiyacı gerekmeyenleri de güncelliyor Driver Booster.

Hocam siz zaten Driver Booster kullanarak hata yapmışsınız. Windows Update zaten en yeni sürücüleri kuracaktır. Gördüğüm kadarıyla 8.1 kullanıyorsunuz. Bu durumda Windows'un en yeni sürücüleri bulması gerekir . Bilgisayar>Özellikler>Aygıt Yöneticisi'ne girin hocam. Sonra da tüm sistem aygıtlarını teker teker güncelleyin hocam. Her aygıtın üstüne tıklayıp Sürücüyü güncelleştir deyin ve ya sistem geri yükleme yapın.

Sana tavsiyem format atman. Oyle arkrakaş olmazolsun parçalarına zarar verebilir. Driverbooster benim bildiğim virüs bulaştırmaktan baaşka hiçbir işe yaramıyor. Driverleri donanım üreticisinin kendi sitesi dışında başka hiçbir yerden yüklemeyin güncellemeyin.

Temiz bir format atın.

Bu tarz programlar büyük ihtimalle "sistem geri yükleme" dosyası oluşturuyor ona dönmesi daha mantıklı eğer varsa.
Sana tavsiyem format atman. Oyle arkrakaş olmazolsun parçalarına zarar verebilir. Driverbooster benim bildiğim virüs bulaştırmaktan baaşka hiçbir işe yaramıyor. Driverleri donanım üreticisinin kendi sitesi dışında başka hiçbir yerden yüklemeyin güncellemeyin.

Hocam sizde öyle arkadaş olmaz olsun falan biraz ağır çıktınız :D.

Driver booster'da bir kaç şey gözüküyordu geri yükledim ama sorun düzelmedi sanırım tek çare format kaldı. Format atınca düzelir umarım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı