Bilgisayarım oyun oynarken aniden kapanıyor

ramboo

Decapat
Merhaba,
Bilgisayarım oyun oynarken aniden kapanıyor. İşletim sistemi Windows 11 idi. Çok problemli olduğu için formatlayıp Windows 10 işletim sistemine tekrar geçtim fakat sorunum hala düzelmedi. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba,
Bilgisayarım oyun oynarken aniden kapanıyor. İşletim sistemi Windows 11 idi. Çok problemli olduğu için formatlayıp Windows 10 işletim sistemine tekrar geçtim fakat sorunum hala düzelmedi. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

%90 ısıdan dolayıdır hocam sıcaklıkları kontrol ettiniz mi?

Evet bilgisayar ısındığı için kendini korumaya alıp kapatıyor gibi duruyor. Sıcaklık değerlerini kontrol etmen gerek ya da normalse bir kasa temizliği işlemci macun değişikliği gibi şeyleri de yapmalısın.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU sorun cıkarıyor olabilir lütfen değerlerinin doğru olduguna emin ol oyun oynaken oluyorsa zaten yükteyken kapıyor kendini gecmis olsun <3

Hocam PSU testi yapın. Sorun varsa PC ya kapanır ya da restart atar.

Bu arada PSU marka ve modeli nedir?

Hocam PSU testi yapın. Sorun varsa PC ya kapanır ya da restart atar.

Bu arada PSU marka ve modeli nedir?
Model olarak tam bilmiyorum fakat Cooler Master 650W'luk bir PSU. Fotoğrafı kapanmadan hemen önce çektim kapandığında ki değerleri bunlardır.

Dosya Ekleri

• resim_2023-02-28_215955624.png
    resim_2023-02-28_215955624.png
    449,4 KB · Görüntüleme: 73
Model olarak tam bilmiyorum fakat Cooler Master 650W'luk bir PSU. Fotoğrafı kapanmadan hemen önce çektim kapandığında ki değerleri bunlardır.
Hocam burada voltaj ve ısı değerleri önemli.

Bu arada yine DDoS saldırısı var sanırım. :(

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı