Çözüldü Bilgisayarım ssd takınca hata veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Xamazunga

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana, Turkey
Arkadaşlar dediğim gibi bilgisayar toplayacaktım sabah erkenden gittik babamın arkadaşı topladı bilgisayarımı hiçbir sıkıntı yok canavar mübarek fakat az önce babamın arkadaşı ssd getirdi taktık kasaya açtık şöyle bir hata veriyor (ssd markası samsung 256 gb) windows bilgisayarınızın donanımların dan birin den güç alamadı bu bozuk bir DVD-RW olabilir gibi yazılar geldi bizde çıkarttık ama yine aynı hatayı alıyoruz birkaç kere yeniden başlattığımızda gidiyor fakat tekrar oyun oynarken mavi ekran geliyor canım çok sıkkın 2 yıl boyunca para biriktirdim sonuç bu. Lütfen çözümü var mı? Yoksa babam yarın toplayan arkadaşına getirecek. Eğer toplayan arkadaşına getirmeli diyorsanız yorumlarda belirtin lütfen.

Not: Yabancı sözcükler yüzünden ceza almak istemiyorum lütfen hatam varsa affola.

Sorun : Power Supply arızası.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'yi sökmenize rağmen aynı hata devam ediyorsa güç bağlantılarını tekrar kontrol edin, hepsini söküp tekrar takın. Yine düzelmezse güç kaynağında sıkıntı olabilir, mümkünse başka bir güç kaynağıyla deneyin.

DWD-RW de söktüm öyle de denedim aynı hata var. Bu hata ssd taktıktan sonra çıkmaya başladı yarın babamın arkadaşına getireceğim galiba.

PSU değiştirmeyi dener misin ? Birde tam olarak mavi ekran mı veriyor ? Birde o DvD-RW hata mesajını düzgün bir şekilde yazar mısın ?

Hocam babam kararını değiştirdi şuan kasayı söktü aldı arabaya getirdi yine eski bilgisayar dan yazıyorum. Güç kaynağı hakkın da bir bilgim yok ama 750 w güç kaynağıydı. Tam olarak mavi ekran veriyor beyaz yazılar yazıyor. O windows da verdiği hatanın altında "x0600000c" gibi şeyler yazıyor.

Not: Lütfen yazdığım karışık sayılara ceza vermeyiniz daha açık olmak ve daha iyi anlatabilmek için yazdım.

Magnatech sende her şeyin altına ceza vermeyin yazarsan olmaz ama böyle :D

Hata kodunu keşke tam olarak verebilse idin. Bizde bakabilse idik..

Hocam bende imzama yazayım o zaman :D uğraşmam en azından ne yapayım korkuyorum 1 gün bile olsa bu güzellikten mahrum kalmasam :D

Dönelim konuya aynı o yazdığım sayılarda aşağıda bir sürü yazıyor ve yukarıda da tam olarak sadece o dediğim yazıyor (windows bir donanımdan güç alamadı bu bozuk bir DWD-RW gibi olabilir lütfen donanımlarınızı gözden geçiriniz ve devam ediniz) yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı