Bilgisayarım temizlik sonrası çalışmıyor

Son düzenleme:
Sorun belleklerde değil slotlar da olabilir, farklı slotlar denediniz mi?
4+4 ram dizilimini denedim ilk denememde windows yükleme ekranında kaldı. Rastgele bir rami çıkartıp farklı ram taktım tekrar açtım bilgisayar açıldı fakat kapatıp açtığımda BIOS ekranında kaldı.
Ramleri değiştirmeden BIOS ekranında tekrar kapatıp açtım bilgisayar açıldı bu sefer.
Slotlar mı yoksa ramler mi zarar gördü hocam başka tavsiyeniz var mı?
Sonuç nedir? Ayrıca basınçlı hava ile temizlerken slotlara toz gitmiş olabilir iyice temizleyin.
Temizleme tavsiyeniz var mı?

Pinlere zarar verebilir, elektriksiz olanı ile yavaş yavaş üfleye üfleye temizleyin.
Hocam temizlik yaptım.bilgisayar 4+4lük düzende sadece sağlam olduğunu düşündüğüm iki ramle çalışıyor. Diğer iki düzgün çalışmayan rami aynı anda veya çalışan 2 ramle birlikte denediğimde bilgisayar sapıtmaya başlıyor. Düzgün çalışmadığını düşündüğüm ramleri tek başlarına denediğim zamanda stabil çalışmıyor bilgisayar.
Birde son olarak en başta BIOS resetten sonra 1TB'lık HDDyi görmemişti anakart ve tüm bağlantılarını kontrol ettim kablo girişlerini değiştirdim fakat yinede değişen bir şey olmadı.Bunun için yapılabilcek bir şey var mı.
HDDnin üzerine elimi koyduğum zaman hafif sıcaklığını ve titreşimini hissedebiliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı