Yapmaktan zevk aldığım şeyler gider diye korkuyorum

otantikçocuk32

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Böyle bir sorunum var. Mesela doların yükselip yerel fiyatlandırmadan ayrılması (oyunlar için), basketbol sahalarının kapatılması gibi birçok zevk aldığım şeylerden ayrılma korkum var. Nasıl düzelebilirim? Sayamayacağım daha çok şey için de geçerli. Lütfen fikir verin. İçimi yiyip duruyor.

Takıntıyı çağrıştıran terimlere odaklanmayın. Gün içinde zamanla geçer. Genelde çok iyi hissettiğim zamanlar bende de böyle kaygılar oluşuyor.

300 kelime bilip oy verebilen canlılar ile oyumuz aynı değerde olursa olacağı bu. Bu saydıkların o zihniyete göre Ultra lüks şeyler. Ve maalesef o zihniyetin çoğunluk olduğu bir ülke burası, bu yüzden tek yol başka ülkeye gitmek.

Sonucunu etkilemeyeceğin şeyleri düşünmenizin pek bir mantığı yok geleceği bu yüzden geleceği düşünmeyi bırakın ve sadece şimdiki zamanın keyfini çıkarın. Fazla düşünmek herkes de anksiyeteye sebep oluyor moraliniz bozukken çok düşünmeyin kötü hissedersiniz.

Mesela bilgisayar aldığım zaman aşırı zevkliydim hiç kötü şeyleri takmiyordum ancak şimdi en saçma şeyi bile takar oldum zevklerim gitti resmen.

Ben ekonomi iyi olsa da büyük ihtimalle dışarda bir şey yapmamaya devam ederim, bu konuda baya kabızım. Dışarda basketbol oynayan birisinin özgüvenini hiç anlamam mesela. Tek avantajı dışarda yaşanan durumlara kafayı takmıyorum pek. O pahalıymış bu pahalıymış, eski fiyatlarını da bilmediğim için pek etkilemiyor.

Sonucunu etkilemeyeceğin şeyleri düşünmenizin pek bir mantığı yok geleceği bu yüzden geleceği düşünmeyi bırakın ve sadece şimdiki zamanın keyfini çıkarın. Fazla düşünmek herkes de anksiyeteye sebep oluyor moraliniz bozukken çok düşünmeyin kötü hissedersiniz.

300 kelime bilip oy verebilen canlılar ile oyumuz aynı değerde olursa olacağı bu. Bu saydıkların o zihniyete göre Ultra lüks şeyler. Ve maalesef o zihniyetin çoğunluk olduğu bir ülke burası, bu yüzden tek yol başka ülkeye gitmek.

Böyle şeyleri ben mi düşünmeliyim yoksa yapanlar mı mesela ücretsiz bir oyunu paralı yapmak ya da yerel fiyatlandırma olmasına rağmen çok pahalıya oyun koymaları gibi sorunları ben mi düşünmeliyim yoksa yapımcılar mı ya da nasıl düşünmeliyim basketbol olayı da aynı şekilde ne yapmalıyım.

Geri
Yukarı