Bilgisayarıma CMD üzerinden virüs girdi

Nasıl bulaştırıyorsunuz anlamıyorum, ben bilerek viriüs indirsem bile direkt av karantinaya çekiyor.

15 senedir kullanıyorum bilgisayarı ilk defa dikkatsizliğime geldi ve anti virüs programı indirmemiştim bilgisayarı yeni aldım ilk ayım o yüzden.
Bütün hesaplarında aynı şifreyi mi kullanıyorsun?

Genel olarak evet fakat ilkte erişim isteği geldiği gibi hepsini değiştirdim.

15 senedir kullanıyorum bilgisayarı ilk defa dikkatsizliğime geldi ve anti virüs programı indirmemiştim bilgisayarı yeni aldım ilk ayım o yüzden.

Genel olarak evet fakat ilkte erişim isteği geldiği gibi hepsini değiştirdim.
Defender açık mıydı? Kapalı halde bulaştıysa kötü, açık halde bulaştıysa daha kötü.

Defender açık mıydı? Kapalı halde bulaştıysa kötü, açık halde bulaştıysa daha kötü.

Açıktı fakat uygulamayı kurmak için kapatmam gerekiyordu ve aynı anda birden fazla şey ile uğraşıyordum dikkatsizliğime geldi.
Yani arkadaşlar format dışında yapabiliceğim bir şeyler varsa söyleyebilir misiniz virüs programlarını da indiriyorum arkadaşların söylediği.

Açıktı fakat uygulamayı kurmak için kapatmam gerekiyordu ve aynı anda birden fazla şey ile uğraşıyordum dikkatsizliğime geldi.
Yani arkadaşlar format dışında yapabiliceğim bir şeyler varsa söyleyebilir misiniz virüs programlarını da indiriyorum arkadaşların söylediği.
Muhtemelen gerçek zamanlı korumayı kapattınız. Tekrar açıp defender tam tarama yapsaydınız yeterli gelirdi bence. Tüm hesap bilgilerini güncellemen şart tabii.

Son düzenleme:
Katılıyorum tüm hesaplarının kurtarma e postalarını ve telefon numaralarını kontrol et değişen var mı?

Hayır yok her şey benim yazdıklarım kendi bilgilerim konuyu oluşturduktan sonra Facebook hesabıma ve eski bir mailime daha erişim yolladı onlarında şifrelerini değiştirdim.
Muhtemelen gerçek zamanlı korumayı kapattınız. Tekrar açıp Defender tam tarama yapsaydınız yeterli gelirdi bence. Tüm hesap bilgilerini güncellemen şart tabii.

Yaptım fakat galiba hesaplarıma eriştiği kadarıyla erişti.

Geri
Yukarı