Bilgisayarımda mining virüsü mü var?

Yine de uygulayın. Hepsi hakkında bilgim var :) Raporlardan gördüm zaten. Dediklerimn hepsini yapmanız yeterli.
Peki hocam. Şu an "sfc/scannow" adımına geçtim. Bitince dediğiniz gibi iki kere yeniden başlatacağım.
Hocam sfc/scannow sonrası iki kere dediğiniz gibi yeniden başlattım. Şimdi ise Zemana ile tarıyorum diskleri. Ne yapmalıyım bu taramadan sonra?
@24099

Son düzenleme:
Peki hocam. Şu an "sfc/scannow" adımına geçtim. Bitince dediğiniz gibi iki kere yeniden başlatacağım.
Hocam sfc/scannow sonrası iki kere dediğiniz gibi yeniden başlattım. Şimdi ise Zemana ile tarıyorum diskleri. Ne yapmalıyım bu taramadan sonra?
@24099
Bulunanlar varsa temizlediysen sorun çözülecektir büyük ihtimalle.

Son durum nedir?

Bulunanlar varsa temizlediysen sorun çözülecektir büyük ihtimalle.

Son durum nedir?
C: diskini tarıyorum şu an hocam. %50 oldu daha 1 saatte. Henüz bir şey bulamadı. Ama işlemci ısısı 32-40 arası bir değer de seyrediyor şu an. Temiz önyükleme yaptım dediğiniz gibi.
@24099 Hocam tarama bitti. C: diskinde herhangi bir zararlı bulunamadı. D: diskini de taratmalı mıyım? Fotoğraf ve indirmeler var o diskte sadece.

Son düzenleme:
Evet, orayı da taratın hocam. Temizse temizdir. Bir şey bulursa da temizlersiniz zaten.
2 tane Trojan tespit etti D: diskinde hocam. Hemen yok ettim ikisini de. Tüm adımları uyguladım. Ancak yarın bakmak lazım. Çünkü benim tespit ettiğim aşırı ısınan günlerden birisi Perşembe. Şimdi ne yapmalıyım?

Hiçbir şey :) Bu kadar.

Bu arada bu ısınma mevzusunu da çok takmayın derim.
Hocam bir gün 35 derece çalışırken bir gün 55 derece çalışması hiç hoşuma gitmeyen bir durum. Yük bindiriyor çünkü bir şey. Bindirmese adaptörüm ısınmaz. Şu an adaptör ılık mesela. Ama o işlemcinin boşta 55 derece olduğu gün adaptör cehennem gibi böyle. Demek ki bir şey var cihazımda ve bu şey her neyse cihazıma yük bindiriyor. Görev yöneticisini açınca da saklanıyor hemen. Buna sinir oldum çok pis. O yüzden sorunumu çözmeye çalışıyorum günlerdir.

Bir de şöyle bir şey vardı kendi kendine geçti nedense; explorer.exe her gün saat 16:30'da kendini yeniden başlatıyordu. Bu ney mesela şimdi? Şüphelendim o yüzden hocam.

Bir de şu msconfig'ten kapattığım hizmetleri geri açayım mı artık?

Bir de şöyle bir şey vardı kendi kendine geçti nedense; explorer.exe her gün saat 16:30'da kendini yeniden başlatıyordu. Bu ney mesela şimdi? Şüphelendim o yüzden hocam.

Bir de şu msconfig'ten kapattığım hizmetleri geri açayım mı artık?
Hocam sisteminizde bir şey yok. Böyle kullanmaya devam edin. Çok sıkıntı etmeyin.

Ek olarak temiz önyükleme ayarlarına geri dokunmayın. Öyle kalsın. Gereken ve başlangıçta çalışması lazım olanlar zaten otomatik olarak kendilerini ekleyeceklerdir.

Dosya ismine göre zararlı tespiti yapılmaz demiştim hep. Explorer normalde bir Windows dosyası. Görev yöneticisi üzerinden durdurmayı denerseniz görev çubuğu falan hepsi kapanır, bir süre sonra geri açılır otomatik olarak. O kadar tarama ve temizlik de yaptık. Böyle kullanın bilgisayarı.

Geri
Yukarı