Bilgisayarımda Bitcoin mining virüsü var

Hocam baktığım bazı yerlerde görev yöneticisi açıldığında kendini kapattığı yazıyordu virüsün. Aynı zamanda önceki cevaplarda da virüsün olup olmadığına emin olmadığımı söylemiştim. Beni şüpheye sokan tek şey ekran kartı fanlarının arada kendi kendine çalışıp bir süre sonra durması.
O söylediğin şey yüksek ihtimal görev yöneticisini ilk açtığında CP %100 olmasıdır. ilk bi donar sonra açılır GY. Bu nedenle o %100 seni yanıltmasın.

O söylediğin şey yüksek ihtimal görev yöneticisini ilk açtığında CP %100 olmasıdır. ilk bi donar sonra açılır GY. Bu nedenle o %100 seni yanıltmasın.
Evet önceden de dikkatimi çekmişti o. Bu yüzden araştırmıştım. Fakat ekran kartı yük altında değilken kullanımı 0 ısısı 50 küsür derece oluyor ve fanları çalışıyor ben bundan şüphelenmiştim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgi için teşekkür ederim öğrenmiş olduk işime yarayan bir bilgiydi. Bundan sonraki formatta bu yöntemi kullanacağım. @Recep Baltaş ve @Ali Güngör hocalar bu Low Level Format konuyla alakalı bir rehber hazırlarsa çok iyi olacaktır.
LLF yapmak:
Teknik servislerde HDD tam tarama ve hataların büyük kısmının düzelmesi amacıyla yapılır. Format atmak gibi olmuyor.
Uygulanışı: sorunlu HDD çalınaşan PC ye takılır. Gelekli yazılım çalıştırılır. Sorunlu HDD yazılımda belirlenir ve yazılım atılır.
LLF yapmak oldukça uzun süren bir iştir ve USB üzerinden önerilmez.
Yazılımın kullanıldığı PC güçlü, temiz ve stabil olmalıdır. Bazı yazılımlar online olarak tarama yapabilir ve sizi yönlendirebilir ama tecrübelerimden anlatmam gerekirse online yazılımlardan pek memnun kalmadım.
İleri seviye bilgi gerekiyor.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Laptopum boştayken hiçbir program açık olmamasına rağmen ikincil ekran kartı sürekli %100 olarak çalışıyor. Fanlar son hızda çalışmaya başlıyor. Bitdefender ve Malwarebytes kullandım bir şey bulunmadı. İnternet bağlantısını kapatınca 0'a düşüyor kullanım.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Laptopum boştayken hiçbir program açık olmamasına rağmen ikincil ekran kartı sürekli %100 olarak çalışıyor.
İmzamdan Aida64 sonucunu ve sistem tarama 1 sonucunu paylaşın.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı