Bilgisayarımda neredeyse hiçbir şey yapılmıyor

yusufs10

Hectopat
Merhaba iyi geceler öncelikle sistemimi söyleyerek başlayayım işlemcim i7 6700 ekran kartım RX570 Nitro 8 GB RAM 8 GB DDR3 ana kartım Gigabyte GA-H110M-S2 600W Power. Şu an sistemim bunlar ancak önceden AMD RX 240 4 GB ekran kartım vardı onu iş için iş yerindeki bilgisayara götürmem gerekti sonra yaklaşık 3 ay sonra geri aldım ama geri aldığımda eski yaptığım hiçbir şeyi yapamıyordum ve bende ekran kartımın bozulduğunu sandım ve değiştireyim dedim zaten bana yetmiyordu oyunları en son ayarlarda açıyordu. Sonra değiştirdim ancak bilgisayara faydası olmadı git gide kötüleşmeye başladı eskiden video izleyebiliyordum ve arkadaşlarımla konuşabiliyordum. Kötü de olsa oyunları oynayabiliyordum ama şimdi hiçbirini yapamıyorum. Karşı taraf bana sesimin robot gibi geldiğini söylüyor ki ben zaten öyle gittiğini hissediyorum çünkü bilgisayar aşırı kasıyor.Her neyse ben ekran kartım düşük diye düşündüm ekran kartı aldım ancak bilgisayarımda aşırı bir kasma devam ediyor hala donmadan ne video izleyebiliyorum ne arkadaşlarımla görüşebiliyorum ne de oyun oynayabiliyorum hiçbir şey yapamıyorum. Bilgisayarcıya götürdüm bana hiçbir sıkıntısı yok dedi ama daha YouTube videosu açamıyor. Neyse bilgisayarcu öyle deyince Counter-Strike Global Offensive yükledim ama oyun öyle bir kasıyor ki fareyi çeviriyorum 4-5 saniye sonra dönüyor hatta dönmüyor. Sorun neydedir acaba? Bilgisayarcıya götürdüm hiçbir sıkıntı yok diyor ama aşırı kasma var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.(Dipnot sisteme 2 defa format attım en son dün bir daha attım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman büyük ihtimal donanımsal bir sorun farklı bir ekran kartı ile deneyin.

Yeni ekran kartı aldım bunda sıkıntı olabilir mi yani? Yenilenmiş diye yolladılar ama FurMark'tan test yaptığımda da bir sıkıntı gözükmüyordu ama.

Yük altında mı?

Hayır bir şey açık değildi sadece sekmeler açıktı.

Merhaba iyi geceler öncelikle sistemimi söyleyerek başlayayım işlemcim i7 6700 ekran kartım RX570 Nitro 8 GB RAM 8 GB DDR3 ana kartım Gigabyte GA-H110M-S2 600W Power. Şu an sistemim bunlar ancak önceden AMD RX 240 4 GB ekran kartım vardı onu iş için iş yerindeki bilgisayara götürmem gerekti sonra yaklaşık 3 ay sonra geri aldım ama geri aldığımda eski yaptığım hiçbir şeyi yapamıyordum ve bende ekran kartımın bozulduğunu sandım ve değiştireyim dedim zaten bana yetmiyordu oyunları en son ayarlarda açıyordu. Sonra değiştirdim ancak bilgisayara faydası olmadı git gide kötüleşmeye başladı eskiden video izleyebiliyordum ve arkadaşlarımla konuşabiliyordum. Kötü de olsa oyunları oynayabiliyordum ama şimdi hiçbirini yapamıyorum. Karşı taraf bana sesimin robot gibi geldiğini söylüyor ki ben zaten öyle gittiğini hissediyorum çünkü bilgisayar aşırı kasıyor.Her neyse ben ekran kartım düşük diye düşündüm ekran kartı aldım ancak bilgisayarımda aşırı bir kasma devam ediyor hala donmadan ne video izleyebiliyorum ne arkadaşlarımla görüşebiliyorum ne de oyun oynayabiliyorum hiçbir şey yapamıyorum. Bilgisayarcıya götürdüm bana hiçbir sıkıntısı yok dedi ama daha YouTube videosu açamıyor. Neyse bilgisayarcu öyle deyince Counter-Strike Global Offensive yükledim ama oyun öyle bir kasıyor ki fareyi çeviriyorum 4-5 saniye sonra dönüyor hatta dönmüyor. Sorun neydedir acaba? Bilgisayarcıya götürdüm hiçbir sıkıntı yok diyor ama aşırı kasma var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.(Dipnot sisteme 2 defa format attım en son dün bir daha attım.)

Hocam bence önce işlemcinin macununu yenile istersen. Soğutmayı tam yapamıyorsa aşırı ısınıp kasma yapabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Msi afterburner açıp videonun 3. dakkadan sonrasını yapın sonra oyuna girin sol üstteki değerleri bize gönderin sorun anlaşılır büyük ihtimal.

Görüntüyü dahili bileşenden alıp deneyin (CPU).

Ramlerin birini sökün, yer varsa slot değiştirin.

Windows orijinal değil ise deneme sürümü indirin orijinal.

Bios ve anakart güncelleyin.

Hepinize çok teşekkür ederim. Bilgisayarı yanlışlıkla yatay bir şekilde koydum masaya düzeldi desem inanır mısınız? Vallahi anlayamadım yatay bir biçimde koyunca kendine geldi makine şu anlık bir sıkıntı gözükmüyor.

Hepinize çok teşekkür ederim bilgisayarı yanlışlıkla yatay bir şekilde koydum masaya düzeldi desem inanır mısınız? Vallahi anlayamadım yatay bir biçimde koyunca kendine geldi makine şu anlık bir sıkıntı gözükmüyor.

Çok garip. Sorun çıkarsa tekrar oyundayken 5 dk oynayın sıcaklık değerlerini kontrol edin büyük ihtimal ondandır.

Geri
Yukarı