Bilgisayarımda trojan gibi virüsler olduğunu düşünüyorum

furkan3318

Kilopat
Daha fazla  
Bu aralar sistem hafif takılmalara başladı. Görev yöneticisini ilk açtığımda işlemci kullanımı boşta %100 iken bir anda olması gereken değere (%1-2) düşüyor. Birazcık araştırdım trojan olabilir diye yorumlar gördüm. Şimdi alta görselleri bırakıyorum. Kaspersky ve Malwarebytes ile tarama yaptım zararlı dosyalar sildi ancak sorunum çözülmedi. Yardım edebilecek birisi var mı?

Sorun 1.PNG

Görev yöneticisini açar açmaz böyle;

Desktop Screenshot 2020.06.16 - 23.45.29.29.png

Görev yöneticisini açtıktan sonra;

sorun2ı.PNG

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2020.06.16 - 23.45.29.29.png
    Desktop Screenshot 2020.06.16 - 23.45.29.29.png
    224,5 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
İllegal Windows kullanıp neden çok işlem yüksek demek veya zararlı var demek biraz abes kaçıyor.
Üstüne Kaspersky tam tarama sonucunu beklemeden iptal etmek de amacınızın zararlı çözmek değil görmezden gelmek görünüyor.

Zaten korsan Windows kullanmayın kullandırtmayın altta etkinleştirin yazısı olsa bile orijinal kullanın. Format atıp orijinal Windows 10 kurduğunuzsa virüs varsa da silinir.

İllegal Windows kullanıp neden çok işlem yüksek demek veya zararlı var demek biraz abes kaçıyor.
Üstüne Kaspersky tam tarama sonucunu beklemeden iptal etmek de amacınızın zararlı çözmek değil görmezden gelmek görünüyor.
Selam şimdi size cevabı şöyle vereyim. Kaspersky tam taramayı bekleyemedim çünkü uzun sürmesi sonucunda %1 ancak olmuştu, zamanım yoktu. İkinci olarak da bilgisayara Windows'u ben kurmadım. Mahallenin "bilgisayarcı abisi" sağolsun. Crackli Windows kurmuş, üstüne "key" kullandığı için para istemişti benden. Bilip bilmeden yargılamayı bırakmanız gerek. :)
Sizin bu sorunu nasıl çözeceğimi söylemek yerine bunları demeniz anlamsız. Yani bunları nasıl kaldırıp, orijinale nasıl geçeceğimi söylemeniz gerek. :)

Selam şimdi size cevabı şöyle vereyim. Kaspersky tam taramayı bekleyemedim çünkü uzun sürmesi sonucunda %1 ancak olmuştu, zamanım yoktu. İkinci olarak da bilgisayara Windows'u ben kurmadım. Mahallenin "bilgisayarcı abisi" sağolsun. Crackli Windows kurmuş, üstüne "key" kullandığı için para istemişti benden. Bilip bilmeden yargılamayı bırakmanız gerek. :)
Sizin bu sorunu nasıl çözeceğimi söylemek yerine bunları demeniz anlamsız. Yani bunları nasıl kaldırıp, orijinale nasıl geçeceğimi söylemeniz gerek. :)
13 yaşındaki yeğenime ''format nasıl atılır?'' videoları izletip format atmayı öğrettim. Çok zor bir şey değil, tek başına el kadar çocuk format atabiliyor. OEM key alın 15-20 TL'ye. Kısacası bunlar bahane değil, her şey yapılabilir.

Son düzenleme:
Bilip bilmeden yargılamayı bırakmanız gerek. :)
Bunları foyası oraya çıkan kişi söylüyor :) Konu başında bunları belirtmen lazımdı belirtmeden bilemeyiz. Rapor sonuçlarını istemesek orj. Windows kullandığını tahmin edeceğiz. Kaspersky zararlı buldu sildi demişsin tam taramayı bitirdiğini anlayacağız.
Bunları müneccim değiliz, yaptıklarını bildirmeden size öneri sunamayız. Yapılan işi yarım yamalak edip üste çıkmaya çalışmayın.
Bir yukarıdaki kişinin deidği gibi formatı seneler öncesi öğrettik nasıl atılacağını, lisansın da nasıl alınacağını alışveriş yapmasını bilen herkes bilir. Bir bebek olmadığıan göre bunları zaten bilmen lazım.
Mazeret uydurmadan formatı atın ve orj. Windows kullanın.

13 yaşındaki yeğenime ''format nasıl atılır?'' videoları izletip format atmayı öğrettim. Çok zor bir şey değil, tek başına el kadar çocuk format atabiliyor. OEM key alın 15-20 TL'ye. Kısacası bunlar bahane değil, her şey yapılabilir.
Bunları foyası ortaya çıkan kişi söylüyor :) Konu başında bunları belirtmen lazımdı belirtmeden bilemeyiz. Rapor sonuçlarını istemesek ORJ. Windows kullandığını tahmin edeceğiz. Kaspersky zararlı buldu sildi demişsin tam taramayı bitirdiğini anlayacağız.
Bunları müneccim değiliz, yaptıklarını bildirmeden size öneri sunamayız. Yapılan işi yarım yamalak edip üste çıkmaya çalışmayın.
Bir yukarıdaki kişinin dediği gibi formatı seneler öncesi öğrettik nasıl atılacağını, lisansın da nasıl alınacağını alışveriş yapmasını bilen herkes bilir. Bir bebek olmadığından göre bunları zaten bilmen lazım.
Mazeret uydurmadan formatı atın ve ORJ. Windows kullanın.
Dedikleriniz yine anlamsız, kanıtlamak zorunda değilim korsan Windows'u benim kurmadığımı. Şahsen ben bilemem kullandığım Windows'un korsan olduğunu, çünkü nasıl anlayacağımı bilmiyorum. Format olayına gelmişken evet 13 yaşındaki yeğeniniz biliyor olabilir. Ben bilmiyorum. Ki orijinal olmadığını bilseydim buraya konu açmazdım. Technopat Forum'un korsana desteği olmadığını gayet iyi biliyorum. Bu arada üslup şekliniz hiç hoş değil. Korsan program konularının altına "korsana destek yok" yazmam ve bunun başıma gelmesi de ayrı bir ironi zaten. Neyse bugün temiz kurulum yapmayı deneyeceğim.
Ha bu arada dediklerime inanmanıza gerek yok, kanıtlamama da gerek yok ancak alın parasını verdiğim key burada. Buna rağmen korsan kurmuş.

Ekran 2121212Alıntısı.PNG

Geri
Yukarı