Bilgisayarımda virüs var

Mahmut Ertan

Hectopat
Bilgisayarımda Discord açık olmamasına rağmen Discord'dan girmiş olduğum her kanala ve tüm arkadaşlarıma ücretsiz Discord Premium tarzında bir bot mesajı gönderilmiş. Geçen de YouTube'da kanala saçma bir bot video yüklenmiş. Google hesabıma bağlanan bilmediğim bir cihaz daha gördüm kapatıp şifre falan değiştirdim sonra tekrar gelmiş. Hacklenmiş olabilir miyim? Çözüm için AdwCleaner Malwarebytes Defender falan kullanarak güvenli modda taratmalar yaptım ama herhangi bir şey bulamadı. Bu sorunu kökten nasıl çözebilirim? Fikri olan yardımcı olabilirse çok sevinirim. Bu arada hesaplarımın şifresi vs. değiştirilmedi hiç hepsine ulaşabiliyorum sanki bot var gibi.

Bilmediğin bir linke falan girdinmi eğer girdiysen oradan almış olabilirler veya keylogger yüklemiş olabilirler zaten Malwarebytes bulmadıysa bir sorun yoktur tavsiyem şifrelerini değiştir değiştirirsen giremezler çünkü tokenler şifre değişince yenileniyor.

Açıkçası sistemine dair bir şey de olmayabilir eğer hala virüs veya benzeri bir şey yoksa parola yöneticisi kullanarak şifrelerini degiştirmeni öneririm. (Örneğin bitwarden lastpass vb. vb.)

Bilmediğim bir linke girmiş olabilirim hatırlamıyorum ama aklıma takılan google hesabımın şifresini değiştirdikten sonra da gördüm bilmediğim bir cihaz gördüm hesapta.

Başka bir kullanıcı yok hocam. Şu anda Kaspersky deneme sürümü kurdum taratıyorum o da olmazsa artık tüm şifreleri değiştirmeyi düşünüyorum. Teşekkür ederim bu arada yorumlar için.

Sadece şifreleri değiştirmen yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Dediğim gibi, endişeye gerek yok. Durduk yere böyle sıkıntılar olduğuna dair bildirim falan gönderebilir. Onları da umursama.

Yeni konular

Geri
Yukarı