Bilgisayarımı Bulut Oyun servisine çevirebilir miyim?

riseofturkey

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Antalya/Finike
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba benim bilgisayarım Antalya'da ve ben İstanbul'da okuyorum. Okula gittiğim zaman "GeForce Now" gibi telefonumdan bilgisayarıma bağlanıp akıcı şekilde oyun oynayabilir miyim? TeamViewer'ı denedim ancak oyunda çok LAG vardı. Benim yapmak istediğim şey kendi bilgisayarımın uploadını telefonuma gönderip telefonumun downloadı ile Rise of Nations ya da Skyrim gibi oyunları oynayabilmek. Arada kasan LAG'lı bir sunucu olmaksızın bunu gerçekleştiremez miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba benim bilgisayarım Antalya'da ve ben İstanbul'da okuyorum. Okula gittiğim zaman "GeForce Now" gibi telefonumdan bilgisayarıma bağlanıp akıcı şekilde oyun oynayabilir miyim? TeamViewer'ı denedim ancak oyunda çok lag vardı. Benim yapmak istediğim şey kendi bilgisayarımın uploadını telefonuma gönderip telefonumun downloadı ile Rise of nations ya da Skyrim gibi oyunları oynayabilmek. Arada kasan Lag'lı bir sunucu olmaksızın bunu gerçekleştiremez miyim?

Bazı uygulamalar ile bilgisayarı uzaktan kontrol edebilirsin ama bu uygulamaların oyun desteği yok remotr ve steamlink bu konuda gayet başarılı ama unları kullanabilmen için aynı ağda olman lazım.

Yapabilsen de bilgisayarın ile diğer cihaz arasında oldukça ping olur sanırım. Bu arada yapabilirsen basıl yaptığını da yazar mısın sonra ben de merak ediyorum.

Bazı uygulamalar ile bilgisayarı uzaktan kontrol edebilirsin ama bu uygulamaların oyun desteği yok remotr ve steamlink bu konuda gayet başarılı ama unları kullanabilmen için aynı ağda olman lazım.
Teamviewer ile Rise of nations oynadım ama çok ping oldu ve aynı ağda veya farklı ağda olması fark etmedi.
Oynarsın. Ekran kartı modelin ne?
AMD 3200G VEGA 8 APU.
Çok güçlü oyunlar oynamak istemiyorum Rise of Nations ya da Skyrim olsa bana yeter.
Ben mesela şu an evde değilim telefonuma kontrolcümü bağladığım Witcher 3 oynuyorum. :D
Hangi programı tercih ediyorsunuz?
Ben teamviewer'da lag sıkıntısı yaşadım.
Windows remoter yani uzaktan masaüstünde oyunu açamadım.
Rainway'da lag oluyor mu tam bilmiyorum ama mouse kontrol edemediğim için oyunu oynayamadım programın içinde gömülü gamepad var.
Parsec'te lag sıkıntısı biraz olsa da oynanabilir seviyede ve oyunda dokunmatiği mouse olarak kullanabiliyorsunuz. PS2 Gamepad'imi telefona bağlayabilirsem bir de onunla deneyeceğim.
Dixper uygulamasında sanırım telefona bir kontrolcü bağlanması gerekiyor mouse kullanamadım dokunmatik olarak.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı