Bilgisayarımı özel sebeplerden ötürü otobüs vasıtasıyla taşıdım

Mesajı dikkatli okursanız görüntü geliyor ancak no video input hatası alıyor.

Bilgisayarımı özel sebeplerden ötürü otobüs vasıtasıyla taşıdım. Taşıdıktan sonra bir şeyler ters gitmeye başladı. Bilgisayar açılırken no video input hataları Windows'daki bazı ayarların sıfırlanması eskiden kullandığım bazı uygulamaları girmemesi gibi şüphelenip RAM'i kontrol ettim ve temizledim. Aynı şekilde GPU ve ekran kartını da fakat aksi hiçbir şey farkedemedim. Sizce problem ne olabilir? Herhangi şeyi denmeye hazırım.

Eğer ekran kartını çıkartıysa güç bağlantısını yapmamış olabilir. Yada görüntü kablosunu ekran kartı yerine anakarta bağlamış olabilir.

Biz arabayla taşırken bile ekran kartını muhakkak çıkartıyoruz. Siz o otobüse ekran kartını çıkartmadan nasıl gönül rahatlığıyla koyabiliyorsunuz anlam veremiyorum. Bagaj bölümünde tüm valizleri sert bir şekilde üst üste atan muavinler gördü bu gözler...

HDD kullanıyorsan yolda darbe yiyip zarar görmüş olabilir. Bunun dışında herhangi bir şey olabilir aslında, gözle göremediğin ufak bir sorun da olabilir. Mümkünse hataların ayrıntısını paylaş ya da kendin deneme yanılma ile parçaları eleyerek sorunun hangi parçada olduğunu anlamaya çalış. Tüm bunlardan ziyade sorun farklı, yazılımsal bir sebepten de kaynaklı olabilir.
Hayır hdd kullanmıyorum ssd ve ssd herhangi problem olduğunu düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı