Bilgisayarın 2 Günden Fazla Açık Kalması

Bir zamanlar Knight OnLine oyununu oynarken 20 gün kadar sistemi hiç kapatmamıştım ve bu sistem 10 yıllık bir bilgisayardı :) Hatta haftada en fazla 2 defa kapanıyordu ve bu şekilde 10 sene kullandım. Sonuç mu? Aynı beaaa :) Tıkır tıkır çalışıyor. Şuan bunları 3 gündür hiç kapanmayan GTX 1070 ve 6700k yeni sistemli bilgisayarımdan yazıyorum. Sonuç mu? Yine aynı beaa :) Hiçbir değişiklik yok...

Bende eski antikamı yazın ortasında hatta yaz indirimleri sonrasıydı oyunlar insin diye 3 gün kapatmamistim. Gündüz oyun oynayıp gece oyun indiriyordum. Hatta çok ısınmasın diye masa fanini arkasına yapıştırmıştım. :D Şimdi yeni bilgisayarımı da GTA 5 için 3 gün açık bıraktım. Yine bir sorun olmadı. Ancak ufak bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Ekran kartınız 60 dereceye kadar fanları açmıyorsa 1 günün sonunda fanları orta derecede çalıştırıp sıcaklığı atmasını sağlayın. Daha iyi olacaktır. Hem içinizdeki şüphede biraz olsun gider.

Bir zamanlar Knight OnLine oyununu oynarken 20 gün kadar sistemi hiç kapatmamıştım ve bu sistem 10 yıllık bir bilgisayardı :) Hatta haftada en fazla 2 defa kapanıyordu ve bu şekilde 10 sene kullandım. Sonuç mu? Aynı beaaa :) Tıkır tıkır çalışıyor. Şuan bunları 3 gündür hiç kapanmayan GTX 1070 ve 6700k yeni sistemli bilgisayarımdan yazıyorum. Sonuç mu? Yine aynı beaa :) Hiçbir değişiklik yok...
Knight Online a başlanırmı şimdi? O oyun çıktığında oyun dünyasına ara vermiştim ama çok duydum sence başlanır mı?

Bilgisayarın uzun süre boşta beklemesi sorun yaratmaz, istersen bir ay indirmeye devam et. Fakat sürekli yük altında aylarca çalışırsa, istikrarsızlık başlar. Asgari kaliteye sahip bileşenleri olan bilgisayarda, tam yük altında haftalarca render alınsa bile sorun çıkmıyor.

Bazı elektrikli süpürgelerin üfleme özelliği oluyor, komşulara sor belki vardır. Ben olsam uzun süre temizlenmeyen bilgisayarı komple söker, tek tek fırçalayıp sıfır gibi yapardım. Sonra belli belirsiz kısa aralıklarla üfleme yoluyla temizledim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı