Bilgisayarın başında aşırı fazla durmak

The Tribal Chief

Hectopat
Makaleler
44
PC'nin başında aşırı fazla oturuyorum. Bu durumdan ben de şikayetçi olmaya başladım. Belim, ellerim, kuyruk sokumum (kabası da dahil) uyuşuyor resmen. Gözlerimin bozulduğunu düşünüyorum. Çünkü yakını bulanık görüyorum. PC'nin başında nasıl daha az durabilirim? Ama PC bakmasam bu sefer telefona dadanıyorum. Ha bire elimde teknolojik alet oluyor. O kadar tembellik olmuş ki; Metin2 oynamaya bile irade gösteremiyorum. Aslında irade gösteriyorum ancak emek serverlarda sunucunun kapanma olasılığı yüzünden emekler boşa gidiyor. O yüzden bende Ws'lik PvP server oynuyorum. 20 dakikada çar hazır hale geliyor. Evin içinde mal mal geziniyorum. Başka yaptığım bir şey yok.

Velhasılkelam; göğüs kafesinde yamukluk var. Yan otura otura yamukluk oluşmuş. Doktor bakar bakmaz ameliyat dedi. Başka bi' doktora gittim ve egzersiz verdi. Uyguladım ama şekil bozukluğu kalacak dedi. İleriki zamanlarda batma falan olursa gerisi malum. Ders çalışamadığımı söylemiştim burada. Sürekli boşa kürek çekiyorum aslında. Defalarca denedim ancak olmadı. Bi' ara 15 gün boyunca iyi dayanarak biraz kendimi geliştirdim derken hem psikoloji hem tembellik engel oldu diyebilirim ama; psikolojik tarafı daha ağır bastı. Bu yazıyı yazarken ellerim uyuştu.

Bu durum hakkında ne yapabilirim?

Geri
Yukarı