Bilgisayarın bozulduğu nasıl anlaşılır?

siyahgondol

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarıma açılmayınca format attım sonra format bir yere kadar gelince bilgisayar kapandı tekrar tekrar denedim yine aynı şey. Sonra RAM'lerle oynadım biraz o zaman format atıldı. Bilgisayar açılınca da çok yavas olduğundan dolayı yeniden başlatayım dedim bu sefer de imlec ve siyah ekran geldi sadece. Onu da birkaç kere tekrar deneyince sadece bip sesi duymaya başladım. Bilgisayarı değiştirmem mi lazım? (2 yıllık)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarıma açılmayınca format attım sonra format bir yere kadar gelince bilgisayar kapandı tekrar tekrar denedim yine aynı şey. Sonra RAM'lerle oynadım biraz o zaman format atıldı. Bilgisayar açılınca da çok yavas olduğundan dolayı yeniden başlatayım dedim bu sefer de imlec ve siyah ekran geldi sadece. Onu da birkaç kere tekrar deneyince sadece bip sesi duymaya başladım. Bilgisayarı değiştirmem mi lazım? (2 yıllık)

Anakart ışıklarına bakın.

Bilgisayar açılırken bip bip sesleri çıkar. Ya da anakartınızın üzerinde arkadaşın dediği gibi uyarı ışıkları yanar. Ancak hiçbirinden fark etmediyseniz, Windows sistemini açın. Windows sistemi stabil çalışmıyorsa; kasma, donma, gereksiz ısınma, anakartın ya da diğer bileşenlerin değişik sesler çıkarması, işlemci fanının uçak motoru hızında dönmesi gibi durumlardan da bozulduğunu anlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı