Bilgisayarın elektrik masrafını çıkarmak için Ethereum madenciliği yapmak

neuN_

Centipat
Dün akşam ailem ile birlikte akşam yemeğindeyken babam "ne bu elektrik faturasını hali biraz dikkat edin " dedi ve bayağı bir azarladı beni.

Şimdi sorum şudur;

Günde yaklaşık 12 saat bilgisayar çalışıyor ve tahminimce 40-50 TL arası bir harcaması var. Ben en azından bu masrafı çıkarmak için Ethereum madenciliğine girişsem 12 saat çalışıyor sonuçta bilgisayar o arkada takılsa ben de işimi gücümü halletsem bu aylık masrafı çıkartabilir miyim acaba?

Sistem özellikleri:

• Ryzen 3 2200G
  • RX 570 4 GB Armor modeli.
  • 16 GB RAM.
  • A320 çipsetli anakart.
  • 500 Watt PSU.

Tam tersine daha fazla elektrik harcarsın.
Daha fazla elektrik harcaması kaçınılmaz, fakat bu harcadığı elektriğin yanında parasını çıkarabilecek mi? Önerim yapılacaksa underclock et ekran kartını. Hem güç verimliliği olur hem de ömründen çalmazsın.

Benim babam da topu sürekli bana atar böyle. Çamaşır makinesi, buzdolabı, derin dondurucu varken zaten bir bizim PC'ler yakıyor elektrik. Garip, herhalde herkesin babası böyle.

Daha fazla elektrik harcaması kaçınılmaz, fakat bu harcadığı elektriğin yanında parasını çıkarabilecek mi?
Maalesef çıkartamaz. Elektrik kullanım bedeli bu kadar yüksekken olmaz. Ayda maksimum 15 - 20 TL kazanabilir tek ekran kartı ile. Onun için de 55 hash rate basması lazım.

Geri
Yukarı