Bilgisayarın görev yöneticisi gibi işlemlerde takılması

ademayddin

Centipat
Herkese merhaba,
Ben bundan yaklaşık 2 ay önce Monster marka bir dizüstü bilgisayar aldım ama bu PC'nin huyuna belli olmuyor bazen açtığımda gayet iyi çalışırken bazen başlıkta belirttiğim ve buna benzeri çeşitli işlemlerde bilgisayar takılıyor, yanıt vermiyor gibi hatalar alıyorum virüs şüphesiyle Kaspersky, Defender ve avas ile tarama yaptım hiçbiri bir şey tespit edemedi. Bu belirttiğim durum gerçekten çok canımı sıkıyor sebebi ne olabilir anlam vermedim.
Teşekkürler.

HD Tune yaptım tam tarama şeklinde hepsi yeşildi.

Üstteki arkadaş gibi hız testini nereden yaacağım.

Çok çok pardon 2 farklı kişiyi aynı kişi zannettim kafam bayağı allak bullak oldu adem bey anladığım kadarıyla HD Tune ile disklerinizi tarattınız bir sıkıntı görülmediyse Crystal disk mark programı indirerek hız testi yapabilirsiniz sonuçlarınıda paylaşırsanız güzel olur. Hakan bey'e dönersek HDD'niz ölmüş vaziyette içindeki verilerinizi kurtarmaya odaklanın internette birsürü kaynak mevcut azıcık araştırma ile çözebilirsiniz.

Çok çok pardon 2 farklı kişiyi aynı kişi zannettim kafam bayağı allak bullak oldu adem bey anladığım kadarıyla HD Tune ile disklerinizi tarattınız bir sıkıntı görülmediyse Crystal disk mark programı indirerek hız testi yapabilirsiniz sonuçlarınıda paylaşırsanız güzel olur. Hakan bey'e dönersek HDD'niz ölmüş vaziyette içindeki verilerinizi kurtarmaya odaklanın internette birsürü kaynak mevcut azıcık araştırma ile çözebilirsiniz.

Kusura bakmayın yorfuk sizi hahahah
sonuçlar bu şekilde ve bilgisayarımı 20 dk önce kapatıp açtım şu an sorun yok bilgisayarda

Dosya Ekleri

• b098604b-b8bf-4b4a-9f47-c505e2b476a1.jpg
    b098604b-b8bf-4b4a-9f47-c505e2b476a1.jpg
    189,9 KB · Görüntüleme: 30
  • 079a99dc-eb56-4bf7-9bc5-a8530c4d867c.jpg
    079a99dc-eb56-4bf7-9bc5-a8530c4d867c.jpg
    213,1 KB · Görüntüleme: 30
Kusura bakmayın yorfuk sizi hahahah.
Sonuçlar bu şekilde ve bilgisayarımı 20 dk önce kapatıp açtım şu an sorun yok bilgisayarda.

Adem bey SSD ve HDD'nizin okuma yazma hızları gayet sağlıklı gözüküyor HD Tune ile tarama yaptığınızda bir sorun ile karşılaşmadığınızı söylediniz bu durumda diskleriniz gayet sağlıklı diyebilirim kasılma donma olayları şaşırtıcı doğrusu zamanla yavaşlamalar olabilir format ile düzeliyor ama virüs varsa eğer oda işlemcinizi yoruyor olabilir mesela bir arkadaşın PC'sinde bir tanecik virüs işlemciyi sürekli %50 güç ile çalıştırıyordu çok kasıyordu sistem formatladık rahatladı diyebilirim.

Selamlar. Sisteminizi revision setup kurmanızı öneririm. Eğer atmaya üşeniyorsanız, blackscript Windows 10 falan denemenizi öneririm. Hatta YouTube'dan Windows 10 bloatware clean yazarsanız daha da işe yarayan şeyler bulabilirsiniz. 3-5 saniyede bile açılabilir.
Windows 10 her güncelleştirme getirdiğinde extradan bilgisayar yavaşlıyor... Hatta şöyle söyleyeyim. Görev yöneticisinde Windows backround programs benim şu an 23 eğer bloatware ayarlarını falan yapmadıysanız sizde bu değer tahmini 85 falandır

Bi sorum daha olacak anladığım kadarıyla internetten araştırıp çözümü bulunuyor mu yani düzelme şansı var mı? Korona olmasa bugün verir yenisini alırdımda ama maalesef.

O harddiski daha düzeltemezsiniz bazı programlar ile belli bir hesaplama ile gerekli GB alanını kapatıp birkaç ay daha kullanırsınız sonradan diğer sektörlerede yayılır derken çöp olur gider uğraşmaya değmez ki 13mb/s okuma yapan HDD'ye artık hiçbir şey yapılamaz orası kesin içindeki fotoğrafları kurtarabildiğinizi kurtarın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı