Bilgisayarın görev yöneticisi gibi işlemlerde takılması

ademayddin

Centipat
Herkese merhaba,
Ben bundan yaklaşık 2 ay önce Monster marka bir dizüstü bilgisayar aldım ama bu PC'nin huyuna belli olmuyor bazen açtığımda gayet iyi çalışırken bazen başlıkta belirttiğim ve buna benzeri çeşitli işlemlerde bilgisayar takılıyor, yanıt vermiyor gibi hatalar alıyorum virüs şüphesiyle Kaspersky, Defender ve avas ile tarama yaptım hiçbiri bir şey tespit edemedi. Bu belirttiğim durum gerçekten çok canımı sıkıyor sebebi ne olabilir anlam vermedim.
Teşekkürler.

İşte aradığım cevap. Format atsanız da bir süre sonra aynı sorun çıkacaktır. Şimdi CrystalDiskMark ile HD Tune sonuçlarını atabilir misiniz?
Çözülebilirmi bu yoksa şu virüs bitince geri verebilirim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    18,3 KB · Görüntüleme: 27
Çözülebilir mi bu yoksa şu virüs bitince geri verebilirim.

Dostum harddiskin gücü bitmiş okuma hızı yerlerde tavsiyem en kısa zamanda SSD almanız en az 240GB öneririm fiyatı 250-300TL arasında değişiyor.

HD Tune ile diskinizi tarayın ve CrystalDiskMark ve CrystalDiskInfo ile hem disk okuma yaz hızınızı ve sağlık durumunu komple gözden geçirip ekran fotosu atar mısınız?
Aynıca disk marka modeli de.

HDtune ile HDD için tarama yapmıştım 0 sorun göstermişti.
SSD ve HDD markaları
ADATA SU650NS38
ST1000LM049-2GH172
Arkadaşın dediğine katılıyorum eğer sorun gözükmüyorsa virüs olabilir Monster PC'nin garip işlemde donması normal değil format atmayı deneyin.

Sebebini anlamak isyitorum gerçekten.
Harddiskin ölü sayılır dostum geçmiş olsun.

Neden çlsün ki servis kendisi taktı zaten hiç üzerinde işlem yapmadım windowsumda ssd ye kurulu zaten
Hocam oyuncu PC'niz varsa kendinize en az 240GB SSD alın. Yada 480GB üstü. Size kalmış ama içinde SSD olsun.

Teşekkürler ama SSD var zaten

Dostum harddiskin gücü bitmiş okuma hızı yerlerde tavsiyem en kısa zamanda SSD almanız en az 240GB öneririm fiyatı 250-300TL arasında değişiyor.
Peki bunu ben yapmış olabilirmiyim? İade etmeyi düşünüyorumda. İçine 1 oyun bide 2 3 müzik programı kurdum. Bi sorum daha var içinde resimlerimiz var bu kapanır Bi dahada kurtarılmaz gibi bişey olurmu acaba?

HD Tune ile HDD için tarama yapmıştım 0 sorun göstermişti.
SSD ve HDD markaları.
Adata SU650NS38.
ST1000LM049-2GH172.

Sebebini anlamak isyitorum gerçekten.

Neden çlsün ki servis kendisi taktı zaten hiç üzerinde işlem yapmadım Windows'umda SSD'ye kurulu zaten.

Teşekkürler ama SSD var zaten.

Harddisk hasssas bir donanımdır yüksek sıcaklıklarda, sarsıntılarda, hemen sektör hatası verir. Haliyle HDD çöp olur ama SSD kolay kolay bozulmaz USB bellek teknolojisinin gelişmiş halidir.

Çözülebilirmi bu yoksa şu virüs bitince geri verebilirim.
En üstteki soldaki ve sağdaki 13 ve 16.36 değerleri ortalama en az ve en kötü 50MB/s olmalı. 2.5" disklere pek hakim değilim ama benim 4.5 yıllık 3.5" diskim bu şekilde. (Fotoğrafta)
12.jpg

Çözümünü bilmiyorum. Araştırmanız gerekmekte.

Harddisk hasssas bir donanımdır yüksek sıcaklıklarda, sarsıntılarda, hemen sektör hatası verir. Haliyle HDD çöp olur ama SSD kolay kolay bozulmaz USB bellek teknolojisinin gelişmiş halidir.

HDD'min bozuk olduğunu mu söylüyorsunuz
Bir sorum daha var Yukarda belirttiğim işlemle temel windows işlemleri değil mi HDD ile alakaaını kuramadım.

HDD ile bağlantı durumunda sistem tıkanabiliyor görev yöneticisine girerken HDD'den veri işliyor hareketlerini izliyor HDD arızalı? Etki edebiliyor HDD ile ilgili veri akışında hep sıkıntı çıkacaktır HDD'yi söktüğünde sadece SSD kullanırsan pek sorun ile karşılaşmayacaksın HD Tune Pro 5.70, veya yeni sürümünü indir üstte disk seçiminde HDD'yi yani ST1000LM049-2GH172'yi seç tam tarama yap hızlı tarama yaparsan doğru ölçemez.

HDD ile bağlantı durumunda sistem tıkanabiliyor görev yöneticisine girerken HDD'den veri işliyor hareketlerini izliyor HDD arızalı? Etki edebiliyor HDD ile ilgili veri akışında hep sıkıntı çıkacaktır HDD'yi söktüğünde sadece SSD kullanırsan pek sorun ile karşılaşmayacaksın HD Tune Pro 5.70, veya yeni sürümünü indir üstte disk seçiminde HDD'yi yani ST1000LM049-2GH172'yi seç tam tarama yap hızlı tarama yaparsan doğru ölçemez.
Hd tune yaptım tam tarama şeklinde hepsi yeşildi

üstteki arkadaş gibi hız testini nerden yaacağım

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    36,2 KB · Görüntüleme: 38
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı