Bilgisayarın GTA V Oynarken Birden Kapanması

Onur Uymz

Decapat
Arkadaşlar GTA 5 oynarken bilgisayar bir anda dondu. Klavyenin ışığı filan gitti kullanamadım o anda. Başka oyunlarda CS:GO gibi oyunlarda hiçbir şey olmuyor. Oyunu açık bıraktığımda hiçbir şey olmadı. Sebebini bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla ısındıgı için kendini kapatıyor olabilir. MSI afterburner ile oyun içi değerleri paylaşın. Frekansına kadar aktif olsun.

Arkadaşlar GTA 5 oynarken bilgisayar bir anda dondu. Klavyenin ışığı filan gitti kullanamadım o anda. Başka oyunlarda CS:GO gibi oyunlarda hiçbir şey olmuyor. Oyunu açık bıraktığımda hiçbir şey olmadı. Sebebini bilen var mı?
Sistem bilgilerin lazım olabilir ve oyunun orijinal mi ? Orijinal ise güncel mi ?

Yardım etmemiz için önce şunları yapman gerekiyor:
1-) Sistem bilgilerinizi(RAM, Ekran kartı vb.) bizimle paylaşmak.
2-) Msi Afterburner ile oyun içi sıcaklık ve kullanım detaylarınızı vermeniz gerekiyor.
3-) Oyun orijinal mi?
4-) Windows'unuz orijinal mi? Orijinal ise hangi versiyonu kurulu.

Yardım etmemiz için önce şunları yapman gerekiyor:
1-) Sistem bilgilerinizi(RAM, Ekran kartı vb.) bizimle paylaşmak.
2-) Msi Afterburner ile oyun içi sıcaklık ve kullanım detaylarınızı vermeniz gerekiyor.
3-) Oyun orijinal mi?
4-) Windows'unuz orijinal mi? Orijinal ise hangi versiyonu kurulu.
Anakart: Asus PRIME B350M-A
İşlemci: AMD Ryzen R3 2200G
RAM: Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz
Ekran Kartı: ASUS CerberusGTX 1050 Ti
PSU: 500W

Oyun orijinal ve ilk defa yaşadım. Windows orijinal Pro versiyonu kurulu.

GTA5.jpg

Grafik ayarlarını en yüksek değerlere çıkarıp değerleri tekrar paylaşır mısın? Ayriyeten CPU sıcaklığını da ekleyin.

Kernel Power hatası deniliyor buna.
Bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklere gelin> gelişmiş sistem ayarları>başlangıç ve kurtarmadan ayarlara girin>otomatik olarak yeniden başlat tikini kaldırın.
Ardından denetim masasına gelip, güç ayarlarına girin>seçili olan plan'dan plan ayarlarını değiştir deyip>gelişmiş güç ayarlarına girin>sabit diski kapatma süresini 0 yapın.

Eğer sorun çözülmediyse, Başlata girip olay görüntüleyicisi yazın ve tüm kritik hataların ekran alıntısını burada paylaşın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı