Bilgisayarın hacklenmesi

emir6822

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaş selamünaleyküm. 15 dk önce bilgisayarı açtım, uyarılar geliyor. Yok hackledim kanka seni, PC gitti falan... Neyse kapattım PC'yi, 10 dk sonra açayım dedim. PC açılırken gök kuşaklı bir şey çıkıyor. Elim ayağım titriyor, konuyu nereye yazacağımı bilemedim.

image.jpg

Memz açılmadan önce bir txt dosyasıyla size böyle uyarı verir. Galiba siz kendiniz açmışsınız kanka falan deyince biri attı sandım.
Aslında açılır pencere çıkartır. Ama arkadaş makro indirdiğini sonra böyle olduğunu söylemiş. Sanırım virüsü modifiye edip o kısmını çıkartmışlar.

Hiririririririririririri.

Konu troll olabilir. Memz kişinin kendi isteğiyle açılıp aktif hale gelen bir virüs, pek inanamadım.
Hocam MEMZ kodları Github'da var, belki virüsü yapan kişi onaylama kısmını silip yapmış olabilir.

Boot dosyaları zarar görmüş, format işinizi çözecektir. Önemli dosyalarınız var ise Live USB ile kopyalayabilirsiniz.

Hocam, ben bilmiyorum dikkat etmek için öğrenmek istiyorum.
Nedir bu? Nasıl geliyor?

Memz bir işsiz arkadaşın bilgisayardaki önemli sistem dosyalarını değiştirerek ve silerek birnevi bilgisayarın açılmasını engellemesi için yaptığı virüstür. Önünüze bir kedi çıkar adıda nyan CATdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı