Bilgisayarın kasasından elektrik çarpıyor

yenbo

Centipat
Merhaba arkadaşlar bilgisayarımın kasasına dokunduğumda elektrik çarmpaya başladı son 1 haftadır. Bilgisayarı 1.5 yıl önce almıştım ve daha önce böyle bir şey yaşamamıştım. Sandalyemi değiştirdiğim günden beri çarpmaya başladı. İlk başlarda çok az hissettiriyordu ama dün gece bildiğiniz arı sokması gibi çarptı ve daha kasaya dokunmadan elektriğin elime sıçradığını gördüm mavi ince ışık gibi. Prizde sorun yok. Acaba bende mi statik elektrik biriktiği için çarpıyor anlayamadım bir bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Koltuğunuzda elektriklenme varsa ondan olabilir. Benim de laptobuma dokununca elektrik çarpıyordu. Başka bir yere geçtim. Herhangi bir elektriklenme yok. Sorununuzun kasanızdan dolayı olduğunu sanmıyorum

Merhaba arkadaşlar bilgisayarımın kasasına dokunduğumda elektrik çarmpaya başladı son 1 haftadır. Bilgisayarı 1.5 yıl önce almıştım ve daha önce böyle bir şey yaşamamıştım. Sandalyemi değiştirdiğim günden beri çarpmaya başladı. İlk başlarda çok az hissettiriyordu ama dün gece bildiğiniz arı sokması gibi çarptı ve daha kasaya dokunmadan elektriğin elime sıçradığını gördüm mavi ince ışık gibi. Prizde sorun yok. Acaba bende mi statik elektrik biriktiği için çarpıyor anlayamadım bir bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
Kasanın içinde herhangibi bir kablo kasaya değiyor olabilir(kablonun koruması yırtılmış olabilir yani).

Dokunmayın hocam kasaya siz de 😄

Pek bir bilgim olmasa da akım korumalı priz alıp deneyin belki sorun oradadır.

Hocam vallahi elektriklendik ya 😂 malum yasak var çıkamıyoruz iki gün. Evde yapabileceğim bir çözümü var mıdır acaba?

Kasanın içinde herhangi bir bir kablo kasaya değiyor olabilir(kablonun koruması yırtılmış olabilir yani)

Hocam kasanın arka kısmı böyle ister istemez temaslı kablolar oluyor ama görebildiğim kadarıyla bir yırtık yok

Senden de olabilir, kasada kaçak olabilir. Bulunduğunuz yerde halı mı var?

Odanın bir fotoğrafını atabilir misin?

Benden olduğunu düşünüyorum çünkü temizlik yapılırken yataktan falan çıt çıt ses geliyor. Gidip bir bahçede yürüyeceğim şimdi

Dosya Ekleri

• D9408E85-834E-421E-B64E-07B945451830.jpeg
    D9408E85-834E-421E-B64E-07B945451830.jpeg
    176 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleme:

Geri
Yukarı