Bilgisayarın kasasını açtıktan sonra sinyal yok sorunu

Wanderer35

Centipat
Merhaba arkadaşlar.
Havalar iyice ısındığı için zaten küçük ve soğutması zor olan mini-ITX kasama yeni bir işlemci soğutucusu almıştım. Bugün kargodan geldi, kurulumuna başladım, stok soğutucuyu çıkartıp yenisini taktim, toz temizliği yaptım vs. fakat kasayı toparlayip çalıştırdığımda monitörde sinyal yok yazısı belirdi ve ne yapıp ettiysem görüntü alamadım. Bilgisayari başlatıyorum, HDD ekran kartı kasa fanı işlemci fanı hepsi çalışıyor fakat ekran gelmiyor. Ek olarak ilk çalıştırdıktan tahmini 2dk sonra bilgisayar reset atıyor yani kapanıp tekrar açılıyor fakat bir daha hiç bu durum olmuyor 1 saat boyunca gözlemledim tekrar reset atmadı. Sorun nerede olabilir, kaybolmuş durumdayım. Benzer konuları gezdim RAM'den kaynaklı olabileceği yazıyordu fakat tüm kombinasyonları denedim doğru taktığımdan emin oldum yine de sonuç alamadım. Yardımcı olabilecek var mı? Fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
RAM'leri tek şekilde denedim fayda etmedi, gevşetmeyi deneyeceğim yarın ilk iş olarak işlemciyi yerinden çıkarma gereği görmemiştim sadece üstünü silip macununu yeniledim.

Arkadaşlar çözüm bulundu, benzer sorunları yaşayan olursa diye yazıyorum. Anakartta clearmos diye geçen pinler var jumperlarin yerini değiştirerek BIOS reseti atıldı ve direk görüntü geldi çok şükür herhangi bir parçaya zarar vermemişim. (İşlemin videosu YouTube'da var C-mos reset diye arayabilirsiniz)

Geri
Yukarı