Bilgisayarın saati kendiliğinden değişiyor

KargaReis27

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Bilgisayarımın saati 1-2 haftadır değişiyor. Tarih ve saat ayarlarından düzenliyorum ama her kapat aç yaptığımda ya da bazen PC'de oyun oynarken, dolaşırken falan da değişiyor. Ayarlamaktan yoruldum. Saate bakıyorum, saat mesela gece 2-3, bilgisayarda 11-12 gözüküyor. Şu an PC'de saat gece 02:00 gözüküyor. Ayarlardan her türlü şeyi yaptım ancak olmuyor. Küçük resim olarak attım SS'i.

1703890877644.png

Arkadaşlar selam. Bilgisayarımın saati 1-2 haftadır değişiyor. Tarih ve saat ayarlarından düzenliyorum ama her kapat aç yaptığımda ya da bazen PC'de oyun oynarken, dolaşırken falan da değişiyor. Ayarlamaktan yoruldum. Saate bakıyorum, saat mesela gece 2-3, bilgisayarda 11-12 gözüküyor. Şu an PC'de saat gece 02:00 gözüküyor. Ayarlardan her türlü şeyi yaptım ancak olmuyor. Küçük resim olarak attım SS'i.

Eki Görüntüle 2068778
Bios ayarından saati değiştirdiniz mi?

Eki Görüntüle 2068778
Bios pili artık zayıflamış olabilir.

Benimde aynısı oluyor du, ben her dualbootan linux açıp geri Windowsa döndüğümde oluyor du Windowsta saat ayarlarında sunucu değiştirme kısmı var ordan başka bir saat sunucusu seçtiğimde düzelmişti, deneyebilirsiniz.

Bios ayarından saati değiştirdiniz mi?
Hayır.
Çok bağlantısı olmayabilir ama bilgisayar güncelleştirmelerini düzenli yapıyor musunuz? Bazen çok az da olsa ufak şeyler güncellemeyle düzeliyor.
Güncellemeleri yapıyorum ancak şuan bir güncelleme yapılmıyor. Sorunu çözemedim.
Bios pili artık zayıflamış olabilir.
Yeni BIOS pili alın. Ama eski BIOS pilini atmayın üstünde sayılar var ona göre alın.
Tamamdır hocam. Ancak neden olduğunu anlamadım BIOS ile saat ayarları ne alaka onu anlamadım. Ama zaten BIOS pilimin bittiğini biliyorum. Yenileyecektim bir vakit bulursam.

Hayır.

Güncellemeleri yapıyorum ancak şu an bir güncelleme yapılmıyor. Sorunu çözemedim.

Tamamdır hocam. Ancak neden olduğunu anlamadım BIOS ile saat ayarları ne alaka onu anlamadım. Ama zaten BIOS pilimin bittiğini biliyorum. Yenileyecektim bir vakit bulursam.

BIOS pili bilgisayar kapatsa bile Saat'i tutuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı