Çözüldü Bilgisayarın saati sürekli geri kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Saati ayarlıyorum, aradan 30 dk. Falan geçtiğinde saat geride kalıyor. Otomatik ayarlamayı açtım yine aynı. Manuel olarak yapsam da aynı sorun oluyor.

Sistem daha yeni 1 ay olmadı. Daha önce BIOS pilini çıkarıp takmıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Önce Beta BIOS yerine kararlı sürüme geçin. Ardından Windows üzerindeki otomatik ayarlama ayarını devre dışı bırakın. Saati BIOS ayarlarından ayarlayın. Bu sırada sistemin elektriğini kesmeyin.
Önce Beta BIOS yerine kararlı sürüme geçin. Ardından Windows üzerindeki otomatik ayarlama ayarını devre dışı bırakın. Saati BIOS ayarlarından ayarlayın. Bu sırada sistemin elektriğini kesmeyin.
Hocam bir o programdan saniyeye kadar saate bakabiliyoruz. Baktım ve ilk 5 saniye sonra 10-15 saniye ve git giderek artarak geri kalıyor saat.

Dediğim işlemi uygulayın. Windows dışında farklı bir işletim sistemi yüklü mü?
Değil. Şuan dersteyim birazdan yapacağım. Bir de saat yavaş akıyor bilgisayarda onu fark ettim. İşlemciye UV yapmıştım o BIOS güncelleyince gider mi?

BIOS ayarları sıfırlanıyordu diye hatırlıyorum. Dönüş yaparsınız.

BIOS'u beta sürümden bir alt normal sürüme indirdim. 10-15 dk oldu şu an stabil olarak çalışıyor. 3 saniye geri şu an ve değişmiyor (o da olsun). Sanırsam sorunum çözüldü. Biraz daha bakayım. Düzgün devam ederse çözüm olarak işaretleyeceğim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı