Antrenman programı uygun mu?

r7C_C

Zeptopat
Daha fazla  
Dumbbell chest press, dumbbell row, lateral raise, dumbbell biceps curl, dumbbell triceps extension, crunch, squat, dumbbell leg curl gün aşırı yapıyorum 1 ay uygulamaya düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bir program değil, egzersiz listesi.

Haftada kaç gün yapacaksın? Kaç set-kaç tekrar? İlerlemen nasıl olacak? Hedefin ne?

Gün aşırı yapcam 3 set 12 tekrar hedefim atletik vücut

Bu adamın bu örnek programından yararlanabilir miyim yoksa değiştirimmi.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-15 104248.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-15 104248.png
    532,6 KB · Görüntüleme: 17
Gün aşırı yapcam 3 set 12 tekrar hedefim atletik vücut

Bu adamın bu örnek programından yararlanabilir miyim yoksa değiştirimmi.

O program hakkında bir fikrim yok.

Sanırım evde yapacaksın. İlk başta söylediklerine ek olarak dumbbell shoulder press, yapabilirsen barfiks barı ve dips aparatı (ikisinin bir arada olduğu istasyonlar da olabilir) temin etmeni tavsiye ederim.

Atletik vücut hedefleyen birisi için şiddetle tavsiyem bir gymde barbell training uygulaması.

O program hakkında bir fikrim yok.

Sanırım evde yapacaksın. İlk başta söylediklerine ek olarak dumbbell shoulder press, yapabilirsen barfiks barı ve dips aparatı (ikisinin bir arada olduğu istasyonlar da olabilir) temin etmeni tavsiye ederim.

Atletik vücut hedefleyen birisi için şiddetle tavsiyem bir gymde barbell training uygulaması.

Hocam ben futbolcu olmak istiyorum futbolda kütlede önemli omuz falan attığında adamın düşmesi gerekiyor o yüzden atletik hızlı da koşabileceğim bir vücut istiyorum.

@Eren_E yaşımda 14

Bu şekilde bir vucüt istiyorum.

Dosya Ekleri

• 1581373.jpg
    1581373.jpg
    58,4 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Hocam ben futbolcu olmak istiyorum futbolda kütlede önemli omuz falan attığında adamın düşmesi gerekiyor o yüzden atletik hızlı da koşabileceğim bir vücut istiyorum.

Ben de atletik bir spor olan BJJ ile uğraşıyorum. Tavsiyem hala geçerli.

Futbol kariyerinde atletik vücut için biceps, triceps vs. çalışmana gerek yok senin. Temel hareketlerde ustalaşman gerekiyor. Bu hareketler birden fazla kas ve eklemi çalıştıran, güç için elzem hareketlerdir. Örnek; squat, barfiks vs. internetten araştırabilirsin. Gücünü bu hareketlerle arttırabilirsin, kütle ve güç bağlantılı olsa da ayrı kavramlar.

Kondisyonunu geliştirmen gerek. Ağırlık kaldırmak, hızlı koşmanı sağlamaz. Ancak squat, deadlift vs. hareketler zıplama vs. için patlayıcı kuvveti geliştirebilir. Futbolla benim bir alakam yok ancak, futbol kulüplerinde vs. kondisyon çalışmaları yok mu zaten?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı