Bilgisayarın sıfır olduğu nasıl anlaşılır?

Mağaza ile görüştüm fakat dedikleri inandırıcı gelmedi. Dediklerine göre ürünün fabrikadan çıkış tarihi o imiş. Peki neden başkasında olmuyor da sadece benim bilgisayarda oluyor anlamadım. Onlarınki neden fabrika çıkış tarihi başlamamış? İnandırıcı gelmedi açıkçası sizin düşünceniz nedir?

Hocam, cevabınız için teşekkür ederim ama benim kaygım düzeltememek değil ki. Acaba bana iade ürünü mü satılmış onu öğrenmek.
O bende de var bilgisayar 5 Ocak'ta geldi garantisi (31 Aralıkta aldım) 16 Aralıkta başlamış.

Dediklerine göre ürünün fabrikadan çıkış tarihi o imiş.
Evet, dedikleri doğru. Benim cihazımda (Lenovo S145-15API) piyasaya çıktıktan 1 ay sonra satın alınmıştı ve tarihler tam olarak tutuyordu. Lenovo PSPREF üzerinden her ülkede satışa sunulduğu tarihleri de kontrol edebiliyorsunuz.
Acaba bana iade ürünü mü satılmış onu öğrenmek.
Hayır, imkanı yok. Gelen ürün sıfır, merak etme.

Evet, dedikleri doğru. Benim cihazımda (Lenovo S145-15API) piyasaya çıktıktan 1 ay sonra satın alınmıştı ve tarihler tam olarak tutuyordu. Lenovo PSPREF üzerinden her ülkede satışa sunulduğu tarihleri de kontrol edebiliyorsunuz.

Sizin de mi garanti süresi 1 ay erken başlamıştı hocam?

Sizin de mi garanti süresi 1 ay erken başlamıştı hocam?
Evet. Arkadaşım geçtiğimiz Şubat ayında piyasaya girer girmez indirimde IdeaPad Gaming 3 serisi cihaz satın aldı, onun cihazı da yaklaşık 10 gün önce başlamıştı. Lenovo'yu arayıp bilgi aldı ve ardından e-posta ile faturayı gönderip tarihi düzelttirdi.

Evet. Arkadaşım geçtiğimiz Şubat ayında piyasaya girer girmez indirimde IdeaPad Gaming 3 serisi cihaz satın aldı, onun cihazı da yaklaşık 10 gün önce başlamıştı. Lenovo'yu arayıp bilgi aldı ve ardından e-posta ile faturayı gönderip tarihi düzelttir
O zaman benimki de iade ürünü olmaz, değil mi? Yoksa iade ürünü müdür, iade mi etmeliyim? Ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar bir ürün satıldıktan sonra garanti belgesi tarihi işlenir. Aksi durumlarda garantisinin erken başlamasının anlamı geri gelmiş veya tarih atılırken yanlışlık yapılmıştır.

Arkadaşlar bir ürün satıldıktan sonra garanti belgesi tarihi işlenir. Aksi durumlarda garantisinin erken başlamasının anlamı geri gelmiş veya tarih atılırken yanlışlık yapılmıştır.
Hocam o zaman iade ediyorum, 0 fiyatına ikinci el almış gibi oluyorum böyle :(

Hocam ben de mağazaya güvenmek istiyorum ama yukarıda da yazıldığı üzere ve çevremden duyduğum hep iade ürünü almışım şeklinde :(

O zaman benimki de iade ürünü olmaz, değil mi? Yoksa iade ürünü müdür, iade mi etmeliyim? Ne düşünüyorsunuz?
Ürününüz iade ürünü değil demiştim. Ürününüz sıfır, son kullanıcı ürünü. Paketi açarken kestiğiniz Lenovo amblemi hologramlı bir amblem. Tekrar tekrar sökülmesi veya kesilmesi mümkün değil. Bütün karton kutunun sıfırlanması gerekli ki bu üzerinde yer alan tüm TRT bandrolünü içeren etiketlerin dahil sökülmesi demek.

Tekrar söylüyorum, cihazınız SIFIR ve kullanılmış, geri gönderilmiş, değiştirilmiş ürün değil. Güvenle kullanabilirsiniz.
Her firmanın sistemine işlediği tarih farklıdır. Microsoft, Dell ve Lenovo yıllardır bu şekilde bir süreç izlemektedir. Bana öğretmeyin yıllardır kullandığım ve kullandırdığım markaların hizmet politikalarını. Faturanızı gönderirsiniz, tarihi sistem üzerinden güncellerler olur biter. Sistem üzerindeki tarih yalnızca fatura göndermeden servis hizmetinden yararlanmanızı ve kalan sürenizin takibinizi kolaylaştırır. Ürünü bağlayan tüm süreç FATURA tarihine göre işler. Sistemde dolan süre önemli değildir, faturayı yanında yollarsınız ve garanti kapsamında (fatura tarihine göre süre dolmamış ise) işleminiz ücretsiz tamamlanır.

Ne yaptınız peki hocam?

Şaşıracaksınız ama hiçbir şey çünkü hasarlı bir aygıtım yok böyle bir cihazı iade edenin piskolojisi yerinde değil diye düşünüyorum ilk aldığımda çok hor kullandım boş boş şeyler yükledim sesi çıkmadı format attıktan sonra bedelini hafif kasılmalarla ödedim kullanıcı hatası olmadığı müddetçe çok kaliteli bir cihaz ikinci el olsa bile iade etmeyin.
(Sorununuz yoksa)

Yeni konular

Geri
Yukarı