Bilgisayarınıza virüs bulaşınca verilen tepkiler

İnternet kablosunu çıkart, görev yöneticisi başlangıçtan virüsü kaldır, PC yeniden başlat, zaten indirilik olan Malwarebytes ile tarama yap. Devam.

2015 falan tabi ben bilgisayardan hiç anlamıyorum.Google>GTA 5 1MB indir>kur>olmadı>tekrar aynı şeyi farklı siteden indir merak etmeyin antivirüs kullanıyordum (crakli😁).

Özellikle gece gece tribe girip sabah uykudan kalkınca ilk işin format olması da cabası :D
HDD, disk sürücü ve XP CD'sinin dili olsa da konuşsa... Nasıl küfürler duyardım acaba diye merak ediyorum. :D HDD yazıla yazıla kimlik bunalımına girip intihar etme noktasına geldi, disk sürücünün gözü bozuldu okuyamamaya başladı, CD'nin de nasıl sürücüde parçalanmadığı konusunda bir fikrim yok. :D

HDD, disk sürücü ve XP CD'sinin dili olsa da konuşsa... Nasıl küfürler duyardım acaba diye merak ediyorum. :D HDD yazıla yazıla intihar etme noktasına geldi, disk sürücünün gözü bozuldu okuyamamaya başladı, CD'nin de nasıl sürücüde parçalanmadığı konusunda bir fikrim yok. :D
İşin komiği aslında zararlı bulaşmasına da gerek yok, XP döneminde eskiden herkeste mutlaka olmuştur hani aniden kafayı 3'e vurma isteği gelir ya. Aynı öyle format atma isteği geliyordu.

Yedekte 3 CD tutardım. Çok dayanmazlardı önümde. Zaten en fazla 3 ay dayanırdı bana bir XP. Bir akşam bilgisayarı kapatırdım, sabah kalkınca çökmüş olurdu. Meraktan her seferinde bin şeyle oynuyordum, XP'de de sistem dosyalarına yönelik pek bir koruma yok malum. Biz de işin suyunu çıkarıyorduk her seferinde.

Neyse ki Nero 9 ile yazılan mükemmel Princo CD'ler hep benimleydi :D

XP'de de sistem dosyalarına yönelik pek bir koruma yok malum. Biz de işin suyunu çıkarıyorduk her seferinde.
Format atıp her şeyi özenle kurduktan hemen sonra çökertip yeniden formatı basmışlığımız da var, yenilere bunu anlatmak pek kolay değil. :D Kaç bin tane (abartı değil) XP ve Office 2003 kurulumu yaptıysam çok büyük bir kurumun serial'ı hâlâ aklımda. :D

Gerçi yeni yüklemeler bittikten sonra çökme işi 98'de daha çok oluyordu ama XP'de de çok başıma geldi...

Format atıp her şeyi özenle kurduktan hemen sonra çökertip yeniden formatı basmışlığımız da var, yenilere bunu anlatmak pek kolay değil. :D Kaç bin tane (abartı değil) XP ve Office 2003 kurulumu yaptıysam çok büyük bir kurumun serial'ı hâlâ aklımda. :D

Gerçi yeni yüklemeler bittikten sonra çökme işi 98'de daha çok oluyordu ama XP'de de çok başıma geldi...
Allah'ın belası sürücüler. En temizini kursan bile nasıl oluyorduysa formatı tekrar basıyordun.

Tabi millet ne var ki hemen atılır diyecek ama format da şimdiki gibi hızlı değil, hızlı biçimlendir seçeneği ile yapsan net 1.5 saat, yapmazsan 2.5 saat rahat sürüyor kurulum. Programlar falan derken 4 saati buluyordu komple :)

Geçen gün çok sevdiğim eski bir kitabı tekrar okumak için kurcalıyordum. Bir baktım ki zamanında kaç sene önce bir yerden bulup serial yazmışız sayfa içine aceleylen 🤣

Eskiler mi çok güzeldi bilmiyorum ama sinir bozucu olmasına rağmen hoş zamanlardı.

Geri
Yukarı