Bilgisayarınızda en çok hangi parçayı değiştirmek istiyorsunuz?

Ekran kartı. 9400F'in besleyebiliceği en performanslı ekran kartını takmak isterdim.

Bence işlemci değişimi daha iyi olur, ama anakartı da değiştirmek gerekir üst nesiller için. Siz bilirsiniz. :)

Son düzenleme:
İşlemcim (Ryzen 5 1600X) yeterli ama parça değiştirmek istesem işlemci değiştirirdim.

İşlemci değiştirmek için anakart da değişeceğinden eski anakart ve işlemciyi sunucu olarak kullanırım.
Fazladan PSU ve SSD'ye sahibim. Sistemimden 16GB ram sökünce geriye 32 GB kalıyor. Yani sistemimde fazlaca RAM var ve 16GB sökebilirim.
Anakartım ekran kartsız görüntü vermese de çalışıyor. Sunucu olarak kullanacağım için ekran kartına ihtiyacım yok.
Kasa eksik kalıyor. Çekmece dururken kasaya gerek yok :)

Bir tek işlemci soğutucu kalıyor.

Kısaca işlemci ve işlemci için anakart değiştirip işlemci soğutucusuz bir sunucuya sahip olurum.

Son düzenleme:
Konu dışı konularının katili olarak tekrar selamlar efendim.

Bilgisayarınızda en çok hangi bileşeni değiştirmek istersiniz? Elinizdeki mevcut modeli hangi model ile değiştirmek istediğinizi de yazarsanız süper olur. :)

Ben açıkçası değiştirsem sıvı soğutma olurdu değiştireceğim şey, diğer bileşenlerimden halihazırda memnunum LF II 240 veya PF240 ile ya da işlemcimi değişirdim 5600X ile.

@Ayva n'olur PSU değiştir, Power Boost PSU kullanıyorsun ya, ben senden daha çok tırsıyorum. :D
Ekran kartina onem vermiyorum, degistirmek istedigim parca islemci.

Peki ekran kartı kötüyse? 9400F 2060'a kadar rahat besler kanımca.

Bana işlemci değiştirmek daha mantıklı geliyor, Intel'in 9. nesline takığım biraz 9900 ailesi hariç. Ekran kartı değiştirmek zaten daha pahalı ama son kullanıcının kararı tabii.

Geri
Yukarı