Bilgisayarla ilgili anneye yardımcı olmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ailenin durumuna üzüldüm. Sanırım sana kızmasının nedeni, babanla yaşadığı sorunlar. Mirkan Şenol'unda dediği gibi Allah annene sabır versin. Aslında yanında durman lazım annenin. Bende zamanında çok kızardım anneme. Sular kesikti, yamaç yukarı çıkıp kaç damacana su taşırdım. Tavsiyem acilen bir aile uzmanına görünün. Ayrıca saçma sapan düşünceler kurmayın.

Yetim kalmanın sen nasıl bir şey olduğunu biliyor musun ? Bir anlık öfkeyle böyle şeylere karar verilmez. Akrabalarından sana yardımcı olabilecek bir varsa konuş, sana destek olsunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ailenin durumuna üzüldüm. Sanırım sana kızmasının nedeni, babanla yaşadığı sorunlar. Mirkan Şenol'unda dediği gibi Allah annene sabır versin. Aslında yanında durman lazım annenin. Bende zamanında çok kızardım anneme. Sular kesikti, yamaç yukarı çıkıp kaç damacana su taşırdım. Tavsiyem acilen bir aile uzmanına görünün. Ayrıca saçma sapan düşünceler kurmayın.

Yetim kalmanın sen nasıl bir şey olduğunu biliyor musun ? Bir anlık öfkeyle böyle şeylere karar verilmez. Akrabalarından sana yardımcı olabilecek bir varsa konuş, sana destek olsunlar.

Hocam zaten benim geri zekalı sülalem yüzünden böyle oldu annem ile babam, neyse bir gelişme var dün akşam anneme yaranmaya çalıştım çamaşırları astım annem görmezden geldi, tuvaleti yıkadım annem görmezden geldi ama annemin vazgeçemeyeceği Türk kahvesini yaptım annem aferin senden adam oluyor dedi her neyse aslında biraz kırıldım ama çaktırmadım.

Yemeği ben hazırladım kendime bile inanamadım babam ile annem barışsın diye babama dedim ki baba annem dedi ki açtır baban gelsin de yemek yesin dedim. Günlerce evde yemek yemeyen babam geldi yedi annem sofrada olmasa da tabi biraz kırıldı ama yumuşadı en azından. Sonra çay demledim babam ile annemi çağırdım gelmediler bende yazıklar olsun size çevrenin davranışları yüzünden küsüyorsunuz dedim geldiler 1 hafta boyunca babam işten uzak duracak annem ev işi yapmayacak ben yapacağım. 1 hafta boyunca dinlenecekler ve bir daha babamın anneme saçma şeylerden bağırmaması şartıyla annem babam ile barışacak.

Bilgisayar meselesine gelirsek babam arkadaşına diyecek neredeyse 5 gün kullandığım ve sonra dayım GTX 690 yolladıktan sonra değiştim r9 280x'i satacak üstüne babam para katacak ve ASUS r9 290x alacağım. Harddisk'i değişecek. Allah'tan ssd'ye bir şey olmamıştı. Sonrada AMD yine aynı kalitede olan bir işlemci alacağız.

Eskiden daha mutluyduk sanki yemeğe bir yaprak lahana bulamazdık ama aile hiç küsmez idi. Sonradan babamın işini ilerletmesi ile bu duruma geldik. İnşallah yine eskisi gibi olur.

Anne ve babaya üzülmem de arada kalmış dağılan hayata üzülürüm.
Bunun için eğitim şart işte.
Çocuk yapması kolay, gereğini yapması her baba yiğidin harcı değildir. Eğitimli olsa arada kalanın nasıl dağılacağını bilir, ne yapılması gerektiğini bilir.

Geçmiş olsun kardeşim. Destek ol onlara. Benim annemde çok çekti (ama babamdan değil, abimden aslında her ikisinden). Hala çekiyor. Ben Annem ve Babam'dan ayrıyım. Lise'de okuyorum.
Yengem ve abimin yanında yaşıyorum. Ama pekte iyi yaşadığım söylenemez. Yengem (artık bu sözcüğü kullanmak lanet geldi bana) çok yalan söyleyen. Para harcayan birisi. Parasal olarak sıkıntıdayız. Annem ve Babamla bu yüzden ayrıyım. Onlar Mardin/Derik/Koçyiğit köyünde yaşıyorlar. Orada yaşamak gerçekten zor tarlada çalışıyorlar. Tarlada yağmurlama sulama denilen lanet olası sistem daha çok uğraştırıyor onları. İkide bir sivrik dediğimiz suyu dağıtan başın konumunu değiştiriyorlar.

İşte böyle her ikisine destek olmaya çalış düzelir gibi zaten. Senin yapacağın her hareket onların durumunu belirleyecek.

Ben şuan okuyup Bilgisayar Mühendisi olmayı planlıyorum. Eğer başarılı olursam bu durumdan kurulup eski halimize döneceğiz. Eğer başarısız olursam sizlere veda edeceğim ve Mardin'e gideceğim. Şuan bu yük benim üzerimde, 1. dönem taktir getirebildim. Aslında önemli olan YGS ve LYS şuan, o yüzden aldığım belgeleri önemsemiyorum sadece Annem ve Babam sevinsin yeter.

Son olarak tek söyleyeceğim şey şu eğer bir ayrılma söz konusu ise yeni köprü yapmak gerekir. Umarım anlamışsındır :)

Boşanma süreci çok hızlı ilerlemez Mahkemede. Bu arada 18'ine geldiğinde akrabalarına (eğer gerçekten çok vahimse şimdiden) onları düzelmesi için uyar. Yoksa bu barışma çok uzun sürmeyebilir zannımca..

Boşanma süreci çok hızlı ilerlemez Mahkemede. Bu arada 18'ine geldiğinde akrabalarına (eğer gerçekten çok vahimse şimdiden) onları düzelmesi için uyar. Yoksa bu barışma çok uzun sürmeyebilir zannımca..

Akrabalarının pek iyi olmadığını hatta onlar yüzünden bu duruma düştüklerini belirtmişti diye hatırlıyorum. Bence kendisi de halledebilir. Sadece dediğim gibi sağlam köprü yapsın yeter. Zaten arkadaş yavaş yavaş bu durumu çözebileceğine inandıktan sonra çözebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı