Bilgisayarla ilgili anneye yardımcı olmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Baban iyi bir insansa onun yanında ol biraz. Cidden bak.

Geçmiş olsun kardeşim. Destek ol onlara. Benim annemde çok çekti(ama babamdan değil abimden aslında her ikisinden). Hala çekiyor. Ben Annem ve Babam'dan ayrıyım. Lise'de okuyorum.
Yengem ve abimin yanında yaşıyorum. Ama pekte iyi yaşadığım söylenemez. Yengem(artık bu sözcüğü kullanmak lanet geldi bana) çok yalan söyleyen. Para harcayan birisi. Parasal olarak sıkıntıdayız. Annem ve Babamla bu yüzden ayrıyım. Onlar Mardin/Derik/Koçyiğit Köyünde yaşıyorlar. Orda yaşamak gerçekten zor tarlada çalışıyorlar. Tarlada yağmurlama sulama denilen lanet olası sistem daha çok uğraştırıyor onları. İkide bir sivrik dediğimiz suyu dağıtan başın konumunu değiştiriyorlar.

İşte böyle her ikisine destek olmaya çalış düzelir gibi zaten. Senin yapacağın her hareket onların durumunu belirleyecek.

Ben şuan okuyup Bilgisayar Mühendisi olmayı planlıyorum. Eğer başarılı olursam bu durumdan kurulup eski halimize dönecez. Eğer başarısız olursam sizlere veda edicem ve Mardine Gideceğim. Şuan bu yük benim üzerimde. 1. Dönem Taktir getirebildim. Aslında önemli olan YGS e LYS şuan o yüzen aldığım belgeleri önemsemiyorum sadece annem ve babam sevinsin yeter.

Son olarak tek söyleyeceğim şey şu eğer bir ayrılma söz konusu ise yeni köprü yapmak gerekir. Umarım anlamışsındır :)

Allah sana ve ailene kolaylık versin inşallah dilediğin meslekte olursun. Bende bilgisayar mühendisi olmak sonra belli bir süre geçince AMD, ASUS gibi profesyonel şirketlerde çalışmak yeterince de param olunca bilgisayar parçası üreten Türk bir firma açmak istiyorum kim bilir belki karşılaşırız. Benim annem, babam ve kardeşim hariç ne annemin sülalesi ne babamın sülalesi bir şeye yaramaz. Teyze dersin anne yarısı dersin ne yazık ki benimkiler akılsız benim bilgisayar almak için biriktirdiğim 2500 TL'yi çalan sonrada ben ondan şüphelenince veren teyzeden ne beklersin. Diğer teyzem dedemi ziyaret etmeye gittim o teyzemde dedem ile beraber kalıyor yani babasıyla geri zekalı beni evden dışarı attı sonrada gelip diyor ki ehliyet alınca beni gezdir bana para ver küfrü bunlar hak ediyor işte.

Amca desek bana tam tamına doğduğumdan beri "şerefsiz" diyen bir amca amcam değildir benim bayramda elini bile öpmeye gitmem. Diğer amcam rahmetli dedem'in
(babamın babası) mezarına gittim kendisi kur'an okumayı bilmiyor diye kıskandı ve bana "geri zekalı ne işin var mezarın başında sığır" diye bağırdı. Böyle bir sülalede yaşıyorum ben. Babaannem denilecek kadın yüzünden annem bu halde. Günah etmek istemiyorum ama o da mübarek kaç sene oldu bir ölmedi anneme çektirdiklerini bir annem bir de ben bilirim.

Bunları sizi yakın gördüğüm için anlattım tekrar hepinize teşekkür ederim.

- - - Güncellendi - - -

Baban iyi bir insansa onun yanında ol biraz. Cidden bak.

Babam aslında nur yüzlü bir insandır fakat sülalede en paralı babam bu yüzden kıskanıyor annesi babama baskı yapıyor bu yüzden bunlar çıkıyor. Ama bu kavga o geri zekalı amcamın kaza yapması yüzünden oldu salak 1 senede 8 tane kaza yaptı mübarek sanki F1 pilotu. Trafikte makas atıyor tam bir "dallama". Aslında eskiden babam hep babaannem denilecek kadına eline bir kaç kuruş geçtiği zaman para verirmiş annem bana bez bile alamazmış bir yerden naylon bulurmuş onu bağlarmış ama kimseden bir şey istememiş. Babaannem denilecek salak'ta babama baskı yaparmış bana ver diye bu yüzden ona verirmiş.

- - - Güncellendi - - -

Dediklerimi de unutma derim.

Aynen bir ara o sefalet ergen tavırlarına takılmıştım.

Aslında acıyı paylaştıkça üzüntün azalır, mutluluğu paylaştıkça çoğalır derler. Sen burada içini boşalttın şimdi ve kendini bir nebze de olsa rahatlattın. Ama sülale konusuna girmek istemeyeceğim zira onları okuduktan sonra baya ayar kaptım.

Aslında acıyı paylaştıkça üzüntün azalır, mutluluğu paylaştıkça çoğalır derler. Sen burada içini boşalttın şimdi ve kendini bir nebze de olsa rahatlattın. Ama sülale konusuna girmek istemeyeceğim zira onları okuduktan sonra baya ayar kaptım.

Aynen öyle hocam daha rahatladım zaten. Biri anneme küfreder ise kızarım ama sülaleme küfredenler var. Çok sakin duruyorum. Banane hak ediyorlar diyorum.

- - - Güncellendi - - -

Her neyse sizi de meşgul etmeyeyim ben. Donanım bölümüne bakacağım biraz.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi bari bak olaylar biraz olsun düzelmiş. Senin arada kalmana gerçekten üzüldüm. Ama işleri senin yapman ailenin hoşuna gidip iyi geçinebilirler.

Kardeşim benim anne tarafı normal baba tarafında öyle bir anormallik var ki bize düşman kesildiler. Benim dedemin kardeşinin sülalesi hepten bize düşman kesildi. Tek bize değil anne tarafıma da. Adamlar bir rahat durmuyor. Birde sen düşün o kadar kötü haldeyiz ki bunların akrabasının tarlasında çalışıyoruz para toplamak için. Anne tarafı çok şükür normal. Bize destek çıkıyorlar. Ben hakkımı helal etmiyorum onlara evde o kadar besledik adamları pis nankörler yaptıklarına bak. Amcaoğlu olacak o pislik anneme laf attı. Allah onların belasını versin bunlar bu kadar nankör olur mu ? Olurmuş işte.

Bu arada bende bilgisayar parçaları yapmayı düşünüyorum aynı senin gibi. Belki kesişiriz. :) İnşallah. Seninde şansın yokmuş. Neyse kafana takma hatta takmaya değmez kardeşim(abi mi desem). İlerde bunlar çok kötü olacaklar hissediyorum. Benim babaannem çok iyi bir insandı. 2 babaannem var. Birisi ölü öz olan. Diğeri yaşıyor. Onun çocukları yani üvey amcamlar çok iyi insanlar destek çıkıyorlar bize. Öz amcamla haricinde bize düşman yok yakın akraba olarak benim halalarımın hepsi iyi kalpli evlerine giderdim köydeyken ben ve babamı bırakmazdı gidelim evimize :).

Kardeşim benim anne tarafı normal baba tarafında öyle bir anormallik var ki bize düşman kesildiler. Benim dedemin kardeşinin sülalesi hepten bize düşman kesildi. Tek bize değil anne tarafıma da. Adamlar bir rahat durmuyor. Birde sen düşün o kadar kötü haldeyiz ki bunların akrabasının tarlasında çalışıyoruz para toplamak için. Anne tarafı çok şükür normal. Bize destek çıkıyorlar. Ben hakkımı helal etmiyorum onlara evde o kadar besledik adamları pis nankörler yaptıklarına bak. Amcaoğlu olacak o pislik anneme laf attı. Allah onların belasını versin bunlar bu kadar nankör olur mu ? Olurmuş işte.

Bu arada bende bilgisayar parçaları yapmayı düşünüyorum aynı senin gibi. Belki keşisiriz. :) İnşallah. Seninde şansın yokmuş. Neyse kafana takma hatta takmaya değmez kardeşim(abi mi desem). İlerde bunlar çok kötü olacaklar hissediyorum. Benim babaannem çok iyi bir insandı. 2 babaannem var. Birisi ölü öz olan. Diğeri yaşıyor. Öz amcamla haricinde bize düşman yok yakın akraba olarak benim halalarımın hepsi iyi kalpli evlerine giderdim köydeyken ben ve babamı bırakmazdı gidelim evimize :).

Kardeşim senin yine anne tarafı normal benim tüm sülale geri zekalı Allah'a şükürler olsun ki babam her ne kadar biraz denileni yapan bir insan fakat annem akıllı düşünebiliyor tabi bazen yoldan çıkıyor. Bugün annem ile dertleştik annem bana sarıldı bir daha küsmek yok yemin ettik artık bunun dönüşü de yok kesinlikle annem beni öldürse veya ben anneme kötü tavırlar ile davransam bile küsme yok ama kızma var. :D Tabi bende böyle yapmamak için söz verdim annem vermedi ama sonuçta anne öldürse de bir şey diyemezsin. :D

- - - Güncellendi - - -

Ama yinede ben babamı da seviyorum zaten tamamen aradaki buzlar eridiği zaman babam ile dertleşeceğiz babama artık kendi iradesi ile yürümesi gerektiğini söyleyeceğim.

Konuyu üste çekmene gerek yoktu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı