Bilgisayarla vedalaşmak

11 senedir kullandığım, beni asla yarı yolda bırakmamış masaüstü bilgisayarımı satıyorum. Muhtemelen pazartesi günü kargoya vereceğim.

Bir yanım hiç satmak istemiyor. Ama oradan gelecek parayı laptop için katacağım. Gece 00:50 olmuş. Son kez dönüp bakıyorum falan, hatta az önce aralıksız 15 dakika ona bakarken daldığımı fark ettim. Ruh hastası falan mıyım bilmiyorum ama gerçekten alışması zor olacak. Kargo kolisine koymadan önce son bir kez öpeceğim.

Elveda bilgisayarım. Intel i7 stock fanlı kekim. Evin içine uçak iniyormuş gibi ses çıkarmanı kulaklarım özleyecek..

Daha önce benim gibi hislere kapılmış olan var mı acaba? Çok mu abartıyorum?
Aynı şeyi yaşadım, ama yeni pc alınca iyi ki satmışım diyorsun.

i7 2600'den, 4800H'a geçtiğimde muhtemelen büyük bir hız farkı hissederim.

Ama dediğiniz gibi anılar var işte. İlk kez format attığım, ilk kez söküp temizlediğim, ilk kaçak yayın ile lig tv izlediğim bilgisayar olarak kalacak.
Özledikçe bir kadeh, özledikçe bir kadeh daha... Faydası olamayacak ama en azından anıları yâd edeceğim buğulu kafa ile...

Yeni laptop alınca hatırlamazsınız bile merak etmeyin.
Doğduğumdan beri evimde olan PC'yi 1.5 sene önce yerini laptop aldı. Daha laptop alınacak haberini duyduğum an PC'yi unutmuştum bile.
Yeni laptopunuz hayırlı olsun şimdiden.

i7 2600'den, 4800H'a geçtiğimde muhtemelen büyük bir hız farkı hissederim.

Ama dediğiniz gibi anılar var işte. İlk kez format attığım, ilk kez söküp temizlediğim, ilk kaçak yayın ile lig TV izlediğim bilgisayar olarak kalacak.
Özledikçe bir kadeh, özledikçe bir kadeh daha... Faydası olamayacak ama en azından anıları yâd edeceğim buğulu kafa ile...

Kaça satacaksınız? Çok özleyecekseniz satmayın 2.bilgisayar olarak dursun.

i5-650 sistemi parça parça satıyordum 2020 başında, ilk satılan parça olan R7 240'ı koliye koymadan önce 5 dakika kadar düşünmüştüm. "Kasaya geri takıp serüvenime devam mı etsem?" diye. Biraz kartla bakıştıktan sonra istemeden koliye koyup kargolamıştım.
Yeni sistem gelince eskisine lanet ediyorsunuz ama.

Kaça satacaksınız? Çok özleyecekseniz satmayın 2.bilgisayar olarak dursun.
2000TL cash :(
Düşünce 11 senelik PC için iyi para ve artık render için cevap vermiyor ve mobile cihaz lazım.
Pandemi yüzünden kriz olmasa saklardım ama köşede paslanması da gereksiz gibi geldi bana, taşı sıksan 2 sene ömrü kaldı bence.
i5-650 sistemi parça parça satıyordum 2020 başında, ilk satılan parça olan R7 240'ı koliye koymadan önce 5 dakika kadar düşünmüştüm. "Kasaya geri takıp serüvenime devam mı etsem?" diye. Biraz kartla bakıştıktan sonra istemeden koliye koyup kargolamıştım.
Yeni sistem gelince eskisine lanet ediyorsunuz ama.
Muhtemelen bana da öyle olacak. Artık render alırken "beni sal üstad" diyor gibi, iki ileri pass atıyorsa bir geri pass atıyor :D Ama oyunlarda hala canavar gibi namussuz. i7 2600, ilk çıktığı zaman ne havam vardı :D hiç unutmam herşey dahil 1500 TL ye almıştım. Büyük paraydı o zaman. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı