Bilgisayarlardan internete bağlanılmıyor

Martini Henry

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Balıkesir
Modemde internet ışıkları sorunsuz ✔️
Menzil geliştiriciye internet gidiyor ✔️
Telefon ve Android TV'lerde Wi-Fi sorunsuz ✔️

Ethernet ile bağlı masaüstünde internet yok. Aynı şekilde Laptop'u Ethernet ile bağlayınca internet gelmiyor. Wi-Fi ile denediğimde de bağlanmasına rağmen internete bağlanamıyorum. IP adresini elle girmeyi denedim, CMD üzerinden sıfırlama yapmayı denedim ve ağ bağdaştırıcıdan sürücü kaldırmayı da denedim olmadı.

Ben de bilmiyorum tam olarak çünkü IP ile ilgili işlem yapmama rağmen sorun çözülmedi. Yarım saat Ethernet ile bağlantı geldi şimdi yine gitti. Kendilerinden dönüş beklemekten başka çarem kalmadı.

ISS ile alakalı olduğunu sanmıyorum masaüstünde geliyormuş çünkü IP'yi nasıl değiştiriyorsun bir de sorun gider ile dene ne hatası veriyor diye.

Wi-Fi geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil hatası veriyordu Sorun Gider ayarında.

IP değiştirmek için Ayarlar, Ağ ve İnternet oradan MediaTek Wi-Fi isimli şeyden İp4 sürümünden değiştiriyordum Laptopta.

Laptopta oluyor bu sorun sadece deyince belki format atmak çözüm olabilir diye düşünmüştüm başka çözüm bilmiyorum maalesef ama forumturknet sitesinde konu açarsan yardımcı olurlar bu işi daha iyi anlayan kişiler var orada.

Geri
Yukarı