Bilinmeyen TCP/IP

Morty61

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba,
Son zamanlarda internet hızımda oldukça yavaşlama fark ettim ve dizi ya da film izlerken 50Mbps internet kullanmama rağmen çok fazla ani donmalar yaşıyorum. İnternet servis sağlayıcımı arayıp konu hakkında yardım istedim fakat internet değerlerimin normal gözüktüğünü söyledi. Az önce Google üzerinden bir siteye girmeye çalıştığımda ise " sistemimiz, bilgisayar ağınızdan gelen sıra dışı bir trafik algıladı. Bu sayfa, gelen isteği gönderen kişinin bir robot değil, gerçekten siz olduğunuzu denetlemek içindir. Bu neden oldu? " diye bir hata ile karşılaştım.
CMD'den "netstat" üzerinden bakmak istedim ve bilmediğim bir şeyle karşılaştım. Kardeşime bilgisi olup olmadığını sorduğumda ise geçen yıl bilgisayara bu isimde bir üçüncü parti yazılım yüklediğini söyledi fakat daha sonrasında kaldırmış. Sanırsam sizlerin de göreceği şekilde sürekli donma sorunu bu yüzden oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• netstat bilinmeyen tcp.png
    netstat bilinmeyen tcp.png
    72,6 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Komut satırına "netstat -ano" yazıp çalışan programların pıd'sini öğrenip Görev Yöneticisi'nden programı bulabilirsiniz.

Böyle netstatla falan çözülecek bir iş değil ve netstat sana doğru sonuç vermez.

Son zamanlarda internet hızımda oldukça yavaşlama fark ettim ve dizi ya da film izlerken 50Mbps internet kullanmama rağmen çok fazla ani donmalar yaşıyorum. İnternet servis sağlayıcımı arayıp konu hakkında yardım istedim fakat internet değerlerimin normal gözüktüğünü söyledi. Az önce Google üzerinden bir siteye girmeye çalıştığımda ise " sistemimiz, bilgisayar ağınızdan gelen sıra dışı bir trafik algıladı. Bu sayfa, gelen isteği gönderen kişinin bir robot değil, gerçekten siz olduğunuzu denetlemek içindir. Bu neden oldu? " diye bir hata ile karşılaştım.
CMD'den "netstat" üzerinden bakmak istedim ve bilmediğim bir şeyle karşılaştım. Kardeşime bilgisi olup olmadığını sorduğumda ise geçen yıl bilgisayara bu isimde bir üçüncü parti yazılım yüklediğini söyledi fakat daha sonrasında kaldırmış. Sanırsam sizlerin de göreceği şekilde sürekli donma sorunu bu yüzden oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Hocam netstat komudu ile böyle şeyler tespit edilemez.
Glass wire kurup ağ analizi yapın.

Evet hocam netstat ile anlayacaksın bir kere hangi ip hangi programa bağlanıyor biliyor muyuz,HAYIR peki buradan bir sonuç çıkaracak mıyız,HAYIR , bu tür durumlarda Firewall denilen antik bir icadı kullanmamız ve komut satırında "heçkçilik" oynamamız lazım Comodo,Glasswire gibi programlar ile hangi programlar ne kadar ağ kullanıyor onu bulmamız lazım Komut satırıyla olacak iş değil ayrıca yine zararlı yazılım şüpheniz varsa bir Antivirüs ile taratın.Komut satırı kullanmayın.

Böyle netstatla falan çözülecek bir iş değil ve netstat sana doğru sonuç vermez.

Hocam netstat komudu ile böyle şeyler tespit edilemez.
Glass wire kurup ağ analizi yapın.

Hocam öneriniz için teşekkür ederim. Dediğiniz programı yükledim ve şimdilik beklemedeyim. Fakat sanırsam bu program sadece "DHCP, SNMP, MDNS, SSDP" Protokollerini gösteriyor. Tam emin değilim henüz fakat bir süre sonra belki de CMD de etkin olarak gördüğüm 3.parti olan yazılımın protokolünü de gösterebilir. Çok teşekkür ederim. Önereceğiniz herhangi bir seçenek daha varsa söyleyebilirsiniz. Sağlacakla

Evet hocam netstat ile anlayacaksın bir kere hangi IP hangi programa bağlanıyor biliyor muyuz, HAYIR peki buradan bir sonuç çıkaracak mıyız, HAYIR, bu tür durumlarda Firewall denilen antik bir icadı kullanmamız ve komut satırında "heçkçilik" oynamamız lazım Comodo, GlassWire gibi programlar ile hangi programlar ne kadar ağ kullanıyor onu bulmamız lazım Komut satırıyla olacak iş değil ayrıca yine zararlı yazılım şüpheniz varsa bir Antivirüs ile taratın. Komut satırı kullanmayın.

Kaspersky kullanıyorum ve düzenli olarak tarama yapıyorum fakat bir sonuca ulaşamadım henüz. Yine de öneriniz için teşekkür ederim. Sağlacakla

Geri
Yukarı