Kaspersky "Ağ Saldırısı Scan.Generic.Portscan: TCP engellendi" nedir?

thewindowsxp

Centipat
Daha fazla  
Yeni bilgisayarıma "Ağ Saldırısı Scan.Generic.Portscan: TCP engellendi" uyarısı aldım. Bu tehlikeli mi? Nasıl düzeltebilirim?

resim_2023-06-19_193353727.png

Evde başka bilgisayarlar da var onlara da zarar verme ihtimali?

Saldırı yapanın Kaspersky hepsini verdi.
Modemin şifresini değiştirin, karamsar kalmamak istiyorsanız resetleyin. Güvendiğiniz kişilerle paylaşın modemin şifresini ve ek olarak hala buna benzer uyarılar alıyorsanız aile içinden birisi de port taraması yapıyor olabilir. Kardeşiniz vs. var ise belki YouTube da gördüklerini deniyordur.

Saldırı yapanın Kaspersky hepsini verdi.

Local ağdaki bir cihaz port taraması yapmış. Hangi cihaz olduğuna modemin arayüzünden ya da telefona "fing" adlı uygulamadan ağınızı tarayarak bakabilirsiniz.

Dava verebilirsiniz. Zaten bu görseli atarsanız hiç uğraşmaya gerek kalmaz direk bulurlar heçkır'ı.

Keşke bu kadar kolay olsa.

NMAP taraması olduğunu sanmıyorum, ağınıza bağlı herhangi bir cihaz da yapabilir bunu. Örneğin dizüstü bilgisayara ESET kurun, masaüstünde Kaspersky kalsın. ESET'in ağda yapacağı güvenlik taramasına yine aynı uyarıyı verecektir.

Ağda keşif yapan bir uygulama/cihaz mevcut. Modem arayüzünden ağa bağlanan cihazları bir kontrol edin, tanımadığınız yoksa endişelenecek bir durum yok.

Pentester olarak söylüyorum ki her şey o kadar kolay değil. Bir hack girişiminde anonim kalmak için aklıma onlarca yöntem geliyor.
"Pentester" bey, profil fotoğrafınızdan ve konuşmalarınızdan anlıyorum ki dizilerin etkisinde kalmışsınız. Maalesef her şey o kadar kolay. Ayrıca merak ettim "Pentester" bey, paylaştığınız herhangi bir sızma testi raporunuz/blog yazınız var mıdır? Görmek isterim açıkçası.

NMAP taraması olduğunu sanmıyorum, ağınıza bağlı herhangi bir cihaz da yapabilir bunu. Örneğin dizüstü bilgisayara ESET kurun, masaüstünde Kaspersky kalsın. ESET'in ağda yapacağı güvenlik taramasına yine aynı uyarıyı verecektir.

Ağda keşif yapan bir uygulama/cihaz mevcut. Modem arayüzünden ağa bağlanan cihazları bir kontrol edin, tanımadığınız yoksa endişelenecek bir durum yok.
Bu görüşe katılıyorum. Herkes bir anda üstün "hacker" bilgileriyle teşhis koyma peşinde.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı