Bilişim dersinde sınıftaki birisi bilgisayarın fişini çekiyor

Bizim türklerin en büyük sorunu şiddeti çok normal görmesi.
Ben gençken defalarca okuldan atıldım sürekli kavga etmekten şimdi anlıyorum ki aptallık ediyormuşum.

Bizim türklerin en büyük sorunu şiddeti çok normal görmesi.
Ben gençken defalarca okuldan atıldım sürekli kavga etmekten şimdi anlıyorum ki aptallık ediyormuşum.
Hocam şiddet normal değil zaten. Gerektiğinde kullanılması tarafındayım. Ben arkadaşın yerinde olsam, önce sert dille uyarırım. Genelde bu tarz ucubelik yapıp şakaya bağlayan insanlara sert bi tepki verdiğinde daha yapamazlar. He sert dille uyardıktan sonra da devam ediyorsa gereken yapılır ne diyelim.

Yumuşak tepki verdiğinde yada öğretmene başvurduğunda fayda etmez. Sülük gibi gelip yapışmaya devam ediyorlar. En başta birisi size şaka adı altında saçma sapan hareketler yapıyorsa tavrınızı koyun bir şey yapamasın. Sizi oyuncağı yapar sonra.

İllaki farklı çözüm yöntemleri duruma göre vardır fakat bilinçli insanlarsak şiddetten kaçınmayı tavsiye etmek varken neden döv gitsin diye gazlayalımki.

Ben kendimden örnek vereyim gençken büyüklerin gazlamasıyla akranlarıma zorbalık ederek büyüdüm ileriki yaşlarda sinir hastalığı problemleri çektim ve bu sefer en ufak bir olayda bile fütursuzca küfreden saldırgan bir insana dönüşmüştüm artık bunların yanlış olduğunu idrak edebildiğimden kendimi zor frenledim.

İllaki farklı çözüm yöntemleri duruma göre vardır fakat bilinçli insanlarsak şiddetten kaçınmayı tavsiye etmek varken neden döv gitsin diye gazlayalımki.
Direkt kavga çıkarmak saçma zaten. Şiddete yönelse bile az hırpalayıp bırakır. Dediğim gibi sert bir dille uyarırsa onlara gerek kalmaz. Arsızın tekiyse biraz hırpalanır bırakılır. Öğretmene veya müdüre söylesen bir şey yapmazlar. Müdüre söylesen öğretmene söyle der, öğretmene söylesen ya geçiştirir, yada normal bir dille uyarır o da anlamaz laftan.

Selam. Bilişim dersindeyiz bir tane çocuk var yaptığım çalışma boşuna gitti bilgisayarın fisini çekti tekrar yaptım tekrar çekti iki kere yaptı. Bunu dovmem mi gerek yoksa hocaya şikayet mi etmem gerek? Neden yapıyorsun dediğimde saka diyor.

En iyisi uyarmak tekrar yaparsa dövmek hocanın umurunda bile olmaz.

Selam. Bilişim dersindeyiz bir tane çocuk var yaptığım çalışma boşuna gitti bilgisayarın fisini çekti tekrar yaptım tekrar çekti iki kere yaptı. Bunu dovmem mi gerek yoksa hocaya şikayet mi etmem gerek? Neden yapıyorsun dediğimde saka diyor.
Çok bile dayanmışsın ağzına bi tane vursaydın bak bakayım bir daha yapıyor mu 🤣

Geri
Yukarı