BİM Ülker İkram Zammı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Normalde çok abur cubur tüketen birisiydim ama şu son zamlardan sonra bir süredir abur cubur yemiyorum. Bu kadar küçük bir şeye bu kadar fazla vermem diyerekten almıyorum. Bim'de 10'lu Sniti sandviç bisküvi var, Çokoprens'in çakması. 2.25₺ gibi bir fiyatı vardı. Kuru kuru yiyince tadı pek iyi değil ama çaya batırınca daha güzel oluyor. Tam F/P ürünü onu tavsiye ederim.

Sakar Sakir - Ali Şen
Screenshot_20180913-154818_1.jpeg

Artık zam haberlerinin yayınlanması bile yasaklanır hale geldi. Mazota - benzine gelen zamlardan haberimiz yok, kimse kaç kuruştan akaryakıt aldığını bilmiyor.
Zam gelmesi tek başına kötü bir şeyken, kalkıp da neden akaryakıt zam haberlerini yasaklar bir devlet?

Ben hep 50 kuruşluk İkram yiyorum kardeşim bana ne (!) Ülker İkram'ı dolarla mı alıyoruz gardaşım?

Gramaj düşürme hariç %16,5'luk zamma normal diyen arkadaşlar, hanginiz %25 zam aldınız maaşınıza en son? Gramaj düşürmeyi de hesap ederseniz o zam oranı öyle bir fırlıyor ki yukarı.
Daha bu en ufak zamlar, suya bile %20 zam geldi. Tuvalet kağıdına %100 zam. Salçaya zam, yumurtaya zam.

Bırakın artık zamlara zamcık demeyi. Halk olarak zaten eziliyorduk, zaten alım gücümüz yoktu. Mazotun 3.5 olduğu zamanlar bile isyan ediyordum, şuan kaç? 6.5 litresi? 3.5'a düşsün ben yine isyan etmeye devam edeceğim.

Bu krize göre normal demek istemiş arkadaşlar. Ne yapsınlar elektrik artıyor, plastik artıyor, doğalgaz artıyor. Adam üretmesin o zaman. Çoğu şirket batıyor. Bu zamlar az bile, çoğu baskılanıyor, elektrik zammı baskılanıyor yöneticiler tarafından. Ülkenin geliri düşüyor kardeşim, yerin dibine batıyor. Ülkenin geliri artması gerekiyor ki, zam olmasın. Enflasyon olmasın, bu duruda da düzelecek gibi değil. Bu cahillik ile, bu yöneticiler ile, bu tasasrrufsuzluk ile düzelecek gibi değil. Krediye bağlı ülkeyiz. Kaç firma iflas etti. İşimiz zor. Ama ülke bunu istiyor. Banane...:)

Çakma siyasiler yine basmış her konuda olduğu gibi :)
Haber izlemeyen kişiler de belli oluyor zaten. Devlet zaten bu artışları denetim altına almaya çalışıyor konu sahibi de buna dikkat çekmiş. Dolarla ilgisi olmayan ürünlere bazı fırsatçılar bahane ile yükseltiyor dolarla konunun ilgisi yok o fırsatçılar gibi gelip burada dolar oyunu yapmayın.

Denetimleri o bulunduğun yer doğru yapmıyor, bu yüzden söylediğim yere bildir gelir denetler cezasını keserler konu sahibi. Bu gibi kurnazlıkları yakaladığınızda yetkili mercilere bildirin.

Çakma siyasiler yine basmış her konuda olduğu gibi :)
Haber izlemeyen kişiler de belli oluyor zaten. Devlet zaten bu artışları denetim altına almaya çalışıyor konu sahibi de buna dikkat çekmiş. Dolarla ilgisi olmayan ürünlere bazı fırsatçılar bahane ile yükseltiyor dolarla konunun ilgisi yok o fırsatçılar gibi gelip burada dolar oyunu yapmayın.

Denetimleri o bulunduğun yer doğru yapmıyor, bu yüzden söylediğim yere bildir gelir denetler cezasını keserler konu sahibi. Bu gibi kurnazlıkları yakaladığınızda yetkili mercilere bildirin.
Fırsatçılığı BİM mi yapmış oluyor yoksa Ülker mi?

Fırsatçılığı BİM mi yapmış oluyor yoksa Ülker mi?
Orasını Ülker'den aldığı faturayı bilmek gerekli kimin fırsatçılık yaptığını bilmek için. Ülker zamlı verdi ise Ülker'in, BİM bu fiyatı kendine göre yükseltti ise BİM'in suçu. Bunu da denetime geldiklerinde belgelerle çıkacaktır ortaya.

Az önce markete gittim geldim. Bir çiğ köfte alabilirim hevesiyle gitmiştim fakat 35 kuruşa zar zor bir kek alabildim o da eve gelirken bitti zaten. :cry:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı