Bina Arasında Mangal Yapan Kişiyi Nereye Şikayet Edebiliriz?

Maalesef kardeşim çevre sakinleri haddinden fazla sakin en az 12-13 daire dumandan etkileniyor kimsenın gıkı çıkmıyor maalesef işin bide kötü tarafı bu adamla arkadaş olan birine denk geliriz oda ayrı sıkıntı.

Şöyle de yapabilirsin, iki tane şahit bulursun, davayı avukata verirsin, davayı kazanırsan, avukat ve mahkeme masraflarını da mangalcılar öder.
İki şahit, resim, video, avukat ve komşuluk hukuku bütünüyle toplu saldırıya geçtiğin için kazanma ihtimalin de yüksektir.

Belki yazmak için biraz geç oldu sorunun devam ediyor mu bilemem ama şu şekilde belki halledebilirsin. Mangal yapan adamla bire bir görüşmeyi dene. Ortamdayken konuşmaya çalıştığında büyük ihtimal üstünlük kurma psikolojisinden adam dayılanabiliyordur belki ama bire bir nazik bir dille konuşursan çözebileceğine inanıyorum. Eğer işe yaramazsa da yukarıda arkadaşın dediği gibi 2-3 gün sessiz kal sonra polise değil zabıtaya ya da jandarmaya şikayet et.

Ateşe ateşle karşılık vereceksin. Senin tarafında olacak birkaç tanık bulursan adli yoldan çözebilirsin bence. Benim yaşadığım yerde de sahibi doğulu olan bir fırın var. Büyük bir fırın. Paradan kısmak için gidip dünyanın en kötü kömürleri arasında zirveye oynayacak, merdiven altı, kalitesiz, kalorisi düşük, aşırı fazla is ve koku yayan bir kömür alıyor. Tüm mahalle şikayetçi idi. Yaklaşık 100 kişi ve aileleri arasında imza toplayıp mahkemeye verdik. Hem filtre takmadığı ve sahte mal kullandığı için on binlerce lira ceza hem de iş yerini kapatma cezası aldı. 3 senedir rahatız Allah'a şükür.

Döküm tava al, küçük tüp al hediye et. Kokudan rahatsız oluyorum, şikayet etmek istemiyorum diyip bu hediyeyi size vermek istiyorum siz de biraz duyarlı olursunuz artık diyip verebilirsin. Çok şık bir şikayet yöntemidir. Bu arada ben de mangal yaparım ayda bir fakat camlar vs. açık ise karşı tarafta uyarırım izin alırım, davet ederim birlikte yiyelim derim. Ondan sonra yakarım. Herkesi düşünmek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı