Binada fiber kablo var ama altyapı gelmiyor

POWERPC

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar, uzun uğraşlar sonucunda Paul Doany abimin de destekleriyle yaklaşık 2 ay önce binamıza fiber kablo getirmeyi başardım. Tam oh be kurtuldum diye seviniyordum ki adamlar kabloları bıraktı toz olup gitti. Yani anlayamıyorum kablolar binaya bağlandı ama 2 aydır kimse uğramıyor. Geçen Paul abime tekrar mesaj atayım dedim adam mesajlarımı görmüyor ya da cevap vermiyor:D:D Ben de son olarak size danışmayı düşündüm. Acaba internet bağlanır mı bağlanırsa ne zaman bağlanır? Fikri olan varsa yazarsa sevinirim. Cidden hayretler içerisindeyim, kapsama haritasında da zaten bazen hipernet altyapısı gözüküyor bazen gözükmüyor cidden çok karmaşık... Aşağıya resimleri atıcaktımda dosyanın boyutu 1 mb dan yüksek diyor yani kısacası bir ankastre kutusunun icinde sarı türk telekom kabloları var.

Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar, uzun uğraşlar sonucunda Paul Doany abimin de destekleriyle yaklaşık 2 ay önce binamıza fiber kablo getirmeyi başardım. Tam oh be kurtuldum diye seviniyordum ki adamlar kabloları bıraktı toz olup gitti. Yani anlayamıyorum kablolar binaya bağlandı ama 2 aydır kimse uğramıyor. Geçen Paul abime tekrar mesaj atayım dedim adam mesajlarımı görmüyor ya da cevap vermiyor:D:D Ben de son olarak size danışmayı düşündüm. Acaba internet bağlanır mı bağlanırsa ne zaman bağlanır? Fikri olan varsa yazarsa sevinirim. Cidden hayretler içerisindeyim, kapsama haritasında da zaten bazen hipernet altyapısı gözüküyor bazen gözükmüyor cidden çok karmaşık... Aşağıya resimleri atıcaktımda dosyanın boyutu 1 mb dan yüksek diyor yani kısacası bir ankastre kutusunun icinde sarı türk telekom kabloları var.

Müşteri hizmetlerini aradın mı? Aradıysan ne dediler sana? Türk Telekom'un kapsama haritası güncel olmayabiliyor veya arasıra sorunlar olabiliyor.

Müşteri hizmetlerini aradın mı? Aradıysan ne dediler sana? Türk Telekom'un kapsama haritası güncel olmayabiliyor veya arasıra sorunlar olabiliyor.
Müşteri hizmetlerini aradığımda kablolar geldiyse çalışmalar başlamıştır diyorlardı. Buradaki türk telekom şubesine de gitmiştim.Ordaki adamda 10 gün içinde gelinecek deyip duruyor kaç tane 10 gün oldu diyorum gülüyor adam...
TT'nin 2018 bütçesi bitti. Muhtemelen para olmadığından gelmiyorlar. Yine de [email protected] mail at yardımcı olur sana.
Ona da mesaj atmıştım. Paul Doany söylemiştide çalışmalar başladı diyordu. Geçen resimlerle felan birdaha mesaj attım kablolar duruyor diye o da cevap vermiyor. Sanırım dediğin gibi o zaman Ocakta felan gelme ihtimalleri var mı acaba? Ya da daha kısa sürede getirme şansım var mı? Cidden kablolar olduğu gibi duruyor. Çok sinir bir durum.
Bu arada Eniz Bey cevap vermiş. Şimdi gördüm. Mesajını aynen atıyorum.
Merhaba ,

Teknik ekipteki arkadaşlarım adresinizde incelemeleri yaptı. Maalesef kısa vadede bir yatırım çözümü sunamadıklarını öğrendim. Ancak mobil wifi ürünlerimizle size hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Anlayışınız için teşekkür ediyorum.

Saygılarımla

Tekrar tekrar aynı şeyleri söylüyorlar. Bildiğime göre sadece hattın aktif edilmesi gerekiyor. Bu kadar zor bir şey mi bu ? Her neyse sanırım gene bekliyeceğiz:dikkatli:

Son düzenleme:
Fotoğraf çek, ardından en yakın TT ilçe müdürlüğüne git, durumu orada bulunan sorumluya anlat. Bilgi al.

2018 için zorunlu olanlar dışında yatırımlar ciddi miktarda azaltıldı. 2019 yılını beklemek zorunda kalabilirsiniz. Oger'in bankalara taktığı borç yüzünden böyle bir uygulamaya gidildi.

Fotoğraf çek, ardından en yakın TT ilçe müdürlüğüne git, durumu orada bulunan sorumluya anlat. Bilgi al.

2018 için zorunlu olanlar dışında yatırımlar ciddi miktarda azaltıldı. 2019 yılını beklemek zorunda kalabilirsiniz. Oger'in bankalara taktığı borç yüzünden böyle bir uygulamaya gidildi.

İlçe müdürlüğünün hiç haberi olmuyor maalesef oralara hiç girme. Adam en fazla orada sistemde gördüğü en yüksek hızı söylüyor lakin iş irtibatta olduğun posta adresiyle bitiyor. Arkadaş fotoğraf atabilirse iyi olur görmem lazım nasıl bir şey sistem.

Screenshot_20181026-184906.jpg
Screenshot_20181026-184958.jpg

Biraz kırpmam gerekiyomuş galiba kırpınca düzeldi. Buyrun kablolar bunlar işte.

İlçe müdürlüğünün hiç haberi olmuyor maalesef oralara hiç girme. Adam en fazla orada sistemde gördüğü en yüksek hızı söylüyor lakin iş irtibatta olduğun posta adresiyle bitiyor. Arkadaş fotoğraf atabilirse iyi olur görmem lazım nasıl bir şey sistem.
Yatırım planını bağlı olduğunuz ilçe müdürlüğü ekipleri hazırlar, haberleri yokmuş ayağına yatmalarına kanmayın, biraz ben müşteriyim, bu ne kardeşim, paramızla rezil oluyoruz vs. şeklinde tepki gösterirseniz zaten istediğiniz bilgiye 10dk içinde erişirler. Milleti saf yerine koymalarına bakmayın, sert çıkınca nasıl "paşam" ayaklarına yatıyorlar kendiniz görürsünüz.
Fotoğraflardan anladığım kadarı ile binanıza FTTH sistem kuracaklar. Dairelere kablo çekilmiş, cihaz konulup, binanıza fiber kablo çekmeleri gerekiyor(fiber kabloyu göremedim), kablo hazır çekili ise cihaz konulup bağlantıların sağlanması gerekli.

Obk fiber kablosu işte tabi senin ilk önce evine çekmen lazım o kabloyu Türk Telekom sadece kabloyu sana verir sen çekersin adamlar bir tek kabinden yer altından fiber hattı getirip cihazı bağlaması gerek. Yani bir proje var yoksa o kabloyu koymazlardı oraya.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı