Binada fiber kablo var ama altyapı gelmiyor

Obk fiber kablosu işte tabi senin ilk önce evine çekmen lazım o kabloyu Türk Telekom sadece kabloyu sana verir sen çekersin adamlar bir tek kabinden yer altından fiber hattı getirip cihazı bağlaması gerek. Yani bir proje var yoksa o kabloyu koymazlardı oraya.
Ben çekeceğim derken elektrikçi mi çağıracağım? Peki senin dediğin bu isleri en erken 2019 da yapabilirler galiba daha erken yapmaları için yapabileceğim bir şey var mı ? Bir ara ilce telekoma uğrayacağımda işe yarar mı bilmiyorum gene aynı şeyleri söyleyecek adam...

Ben çekeceğim derken elektrikçi mi çağıracağım? Peki senin dediğin bu isleri en erken 2019 da yapabilirler galiba daha erken yapmaları için yapabileceğim bir şey var mı ? Bir ara ilce telekoma uğrayacağımda işe yarar mı bilmiyorum gene aynı şeyleri söyleyecek adam...

Kendin çekebiliyorsan çekersn TTkom özelleştiğinden beri daire içi kablo çekimine karışmıyor adam uğraşsın çektirsin diyor tabi istisna şubeleri var mıdır bilmiyorum küçük beldelerde falan. İlçe telekom genel müdürlüğüne uğradığın zaman benden sana söylemesi yukarı katta amir odası vardır oraya onlardan birisi ilgileniyordur apartmana fiber projesi işleminde benim ilçe müdürlüğünde böyleydi adamın telefonu falanda var bende bir şey olursa diye falan.. içeri girdiğin zaman güvenlikçiye binaya kadar fiber projesi için geldim dersin ilgili amirle (ya da yönetici vasfına sahip biri) görüşmek istediğini belirt çünkü TTkom genel müdürlüğü hiyerarşi gibidir sen en üst kademeye mesaj attığın için gm'den ilgili şube yöneticisine/amirine bildirilir operasyonu o yönetir zemin kattaki gişedeki abiler ve ablalar maalesef bir şey bilmiyor.

Uzun yazmışım baya yav.. neyse sen çekemezsen bir elektrikçiye çektir fazla bir şey tutmaz zaten 1 daire. Sanırım apartmanda fazla daire de yok kablolar kısa geldi bana nedense :D Bizim 12*2 toplam 24 daire var emekli TTkom yönetisi bir abi var aynı zamanda bizim apartman yöneticisi ben genel müdürlüğe talep açtım kendisi de işin içine girip bir arkadaşını arayınca 1000 metrelik kablo göndermişlerdi. Kendiminkini çatıdan dolaştırıp öyle pc odasına kadar getirttim tabi bütün dairelere çekildi kablolar şuan artan kısmı malzeme odasında günün birinde yama yaparım diye tutuyorum :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı