Binada fiber kutusu mevcut ama dairemde yok

Berat koçak

Femtopat
Daha fazla  
Binamda fiber kutusu mevcut ama daireye fiberi çekmek lazım. TurkNet'e başvuru yaparken binada fiber kutusu var ama evimde fiber kutusu yok dedim. Onlar da biz kurulumu yaparken kabloları döşüyoruz dediler. 300 lira kurulum ücreti içinde diye telekomcular beni arayıp kurulumu biz yapmıyoruz kendiniz elektrikçi çağırıp döşetmeniz lazım diye bilgi verdiler. TurkNet müşteri hizmetlerini aradım bana başvuru yaparken biz döşüyoruz kabloları diye bilgi verdiler. Dedim sizi yanlış bilgilendirmişler dediler. İnternet sitesinden baktığımda gerekliyse kablo döşüyoruz yazıyordu tekrar aradım internet sitenizde bu şekilde bir bilgilendirme var diye kurulum ekibi metre başına ücret ( metre başı ücret ne kadardır acaba ) alarak kablolamayı yapar dediler kurulum ekibi de elektrikçi çagırıp kendiniz yaptırmalısınız diyor kafam beynim yandı yemin ederim. Şu anda ne yapmam lazım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Elektrikçiyi çağırarak fiber kablonu çektir dairene kadar.
Fiber kabloyu kendin de temin edebilirsin internetten, uzunluk ölçüsü almayı unutma.

1 sene önce falan olması lazım Türk Telekom'dan gelip. Fiber kablo vermişlerdi TurkNet'e dedigimde o olmayabilir falan dediler ama kabloda bu. CAT6 u/utp lszh yazıyor fotoğrafta net gözükmemiş.

Dosya Ekleri

• IMG_20221027_191959.jpg
    IMG_20221027_191959.jpg
    83,9 KB · Görüntüleme: 58
  • IMG_20221027_192046.jpg
    IMG_20221027_192046.jpg
    86,1 KB · Görüntüleme: 57
Seninkisi FTTB maalesef pasif değil CAT6 kablo vermeleri normal 100 Mbit'e kadar alabilirsin.

Alabileceğiniz maksimum hız 100 deyip 20 30 vermesinler de 100 versinler ben ona razıyım yani Türk Telekom'dan bir türlü fırsat olmadı ki çıkayım sonunda çıkacağım nasipse 😂

Bundan hizmet CAT kablo ile alınıyordu galiba.
O kabloyu ben eve kadar çektim bakalım ne olacak

Geri
Yukarı