Binadaki ankastrede değişti

j3loodyrose

Picopat
Daha fazla  
Şimdi arkadaşlar ben size sorunu aktarayım normalde benim internetimde sorun yoktu. Ankastrede hata olduğunu biliyordum sağlam olanlara bağlamıştı TurkNet başta. Bir sabah internetimin kesildiğini ve aşağıdan ses geldiğini fark ettim. Türk Telekom yeni taşınan birine internet bağlıyordu deneme yapıyor sandım meğerse benimkini çıkarmışlar onunkini takmışlar. Sorun olmayan yerine ve ardından bende internet kesintileri başladı o gün itibarıyla. Şimdide TurkNet benden sadece arıza nerede bakmak için 300 TL ücret yansıtacağını söylüyor ama sorunu çözmek için yapabileceği veya sonrasında ne kadar ücret alacağı da meçhul.

Sen de o komşununkini sök onlar da uğraşsın.

Suçlu olan onlar değil işte haberleri bile yoktur. Bağlattığım günden beri bir problemim olmadı Türk Telekom birine bağlantı yaptı, internetimin bağlantısı gitti onlar bağlarken ne hikmetse o günden beri problem yaşıyorum işe bak yahu.

Suçlu olan onlar değil işte haberleri bile yoktur. Bağlattığım günden beri bir problemim olmadı Türk Telekom birine bağlantı yaptı, internetimin bağlantısı gitti onlar bağlarken ne hikmetse o günden beri problem yaşıyorum işe bak yahu.
Onun söküldüğünü görüyorlar sonuçta azıcık bir bilgileri bile varsa biliyorlardır mutlaka, aynısı bize de olmuştu ama bilmiyorlardı, bilselerdi kablolarını kesinlikle sökerdim.

Bilsem inan yapıcam TTKOM uğraşsın diye ama anlamıyorum o işlerden.

Onun söküldüğünü görüyorlar sonuçta azıcık bir bilgileri bile varsa biliyorlardır mutlaka, aynısı bize de olmuştu ama bilmiyorlardı, bilselerdi kablolarını kesinlikle sökerdim.
İşin komik tarafı Türknet elektrikçiye yaptırın ya da biz gelip kontrol edip 300 tl yansıtalım faturaya kablo değişimi varsa onu yapalım diyorlar. Kablo zaten yeni ve bu durumu da anlattım bana kablo diyor. :D
Ankastreyi kimin yapacağına dair veya reglet değişimi yapılsa ücreti ne kadar olur falan hiçbir bilgi alamadım. Sadece kablo fiyatını biliyor...

Eğer yerlerini biliyorsan ve yapması kolay bir şeyse üstteki arkadaşın dediği gibi yapardım ben olsam.
Yerlerini bilmiyorum. Binada 3 interneti olan var gerisi yaşlı, alakası olmayan birini mağdur etmek istemem.

Son düzenleme:
Bilsem inan yapacağım ttkom uğraşsın diye ama anlamıyorum o işlerden.

İşin komik tarafı TurkNet elektrikçiye yaptırın ya da biz gelip kontrol edip 300 TL yansıtalım faturaya kablo değişimi varsa onu yapalım diyorlar. Kablo zaten yeni ve bu durumu da anlattım bana kablo diyor. :D
Ankastreyi kimin yapacağına dair veya reglet değişimi yapılsa ücreti ne kadar olur falan hiçbir bilgi alamadım. Sadece kablo fiyatını biliyor...

İlçe Türk Telekom müdürlüğüne konu ile alakalı dilekçe ver. TurkNet destek ile konuş ortak arıza kaydı açılmasını talep et durumu Türk Telekom ekibine iletsinler. K1 konektör ile bağlarlar ankastreden bağımsız benimkini öyle yapmıştı. TurkNet ve Telekom.

İlçe Türk Telekom müdürlüğüne konu ile alakalı dilekçe ver. TurkNet destek ile konuş ortak arıza kaydı açılmasını talep et durumu Türk Telekom ekibine iletsinler. K1 konektör ile bağlarlar ankastreden bağımsız benimkini öyle yapmıştı. TurkNet ve Telekom.

Ttkom iç teçhizat bize ait değil demiş kayıt çoktan oluşturdum. Ya benim yaptırmamı ya da 300TL karşılığında sadece arızayı bulmayı(soymayı) ondan sonra işlem yapacağını söylüyor TurkNet ve diğer arızalar karşılığında da ek ücret olacak diyor. Yani ankastreye bile bakmamışlar.

Bence o kadar uğraştığına değmez ver 300₺'yi gitsin, Kendi kablonu bir bant ile yapıştırıp belirle bir daha hangisi olduğunu unutmazsın, Kablonun giriş yerini de aklında tut bir daha yaşamamak için benim aklıma gelen başka bir çözüm yok.

Bence o kadar uğraştığına değmez ver 300₺'yi gitsin, kendi kablonu bir bant ile yapıştırıp belirle bir daha hangisi olduğunu unutmazsın, kablonun giriş yerini de aklında tut bir daha yaşamamak için benim aklıma gelen başka bir çözüm yok.

Dostum yapacağız demiyorlar sadece kontrol 300TL nasıl bir ek ücret çıkaracaklar muamma, sorunda orada aşırı güvensiz konuştular benimle hatta isterseniz elektrikçiye kendiniz yaptırın cevabı bile aldım yani sen düşün.

Bence o kadar uğraştığına değmez ver 300₺'yi gitsin, Kendi kablonu bir bant ile yapıştırıp belirle bir daha hangisi olduğunu unutmazsın, Kablonun giriş yerini de aklında tut bir daha yaşamamak için benim aklıma gelen başka bir çözüm yok.
Müşteri hizmetleri ile birbirimizi yanlış anlamışız modem veya kabloda sorun varsa ben ödüyormuşum. Yani ankastrede bir sorun olursa onlar yapıyorlarmış sadece inceleme için 300 tl alıyorlarmış ama bu yinede ttkomun başkasına bağlantı yapması sonucu oluşan arızadan dolayı benim ücret ödeyeceğim mağduriyeti gidermiyor ama neyse olan oldu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı